Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza Sportourer 1.6 TDI

S

swotr

Guest
Arkadaslar otohaber dergisinin gecen haftaki sayisinda Ibiza ST 1.6 TDI Reference'in incelemesi var. Biraz ozetleyim, detaylar dergide:)

+ Sportif tasarim ve surus karakteri
+ Sessiz konforlu kabin (Yol ruzgar sesi gibi dis sesler kabine pek yansimiyor)
+ Buyuk bagaj hacmi 430lt - 806lt - 1164lt
+ Gorus acilari sorunsuz (genis camlar)
+ On/Arka koltuk yeterli bas ve diz mesafesi
+ Basarili malzeme ve iscilik
+ Dusuk tuketim (Test tuketimi 5.1lt)
+ Motor 90hp@4200d/d , 230nm@1500-2500d/d
+ Kemikli vites gecisleri (sportiflik isteyenler icin)
+ Direksiyon (cok yumusak olmayan yapisiyla ani isteklere net cevap vermekte)
+ Yol tutus
+ Kucuk esya gozleri
+ Direksiyon simidi

- Radyo kontrolleri
- Kemikli sanziman (aileler dusunulduugnde)
- Ergonomi

Test Verileri:
0-100km/s 11.81sn
5.1lt/100km tuketim
882km menzil (45lt depo)
17kr /km (3.36tl euro dizel)

Diger motor secenekleri (Model)
1.2TDI , 1.6 TDI (Reference)
1.4lt 85HP (Reference ve Style)
1.2TSI DSG (Style)

bugun yolda gordum b tane braz yere basıp guzel b jant takmak lazım :)

bugun yolda gordum b tane braz yere basıp guzel b jant takmak lazım :)

+1 bende aynı şeyleri dünüyordum bunun için ..bugün eryada ibizaları gördüm.sporttourer değil düz olanları gördüm...tek kapı ibiza harika duruyordu..1.2 tsi 105 ps di ama dizeli yokmuş tek kapının..

Seat aileyi genisletiyor hitap ettigi kitlede genisliyor guzel gelismeler.. Dergilerde yapilan incelemelerde ki degerlendirmelerde cok olumlu yonde.. Bu model Oto Haber'in FKE (fiyat kalite endeks) listesinde ust siralara yerlesmis durumda 5.1 puanla.. (FKE aracin 30bin km giderleri maliyeti vergileri tuketimi vs uzerinden hesaplanan bir deger) .. Bizlerde yeterince reklamini yapiyoruz zaten disarda.. Seat kullanicilari bilincli tercih yapmis kullanicilar, cevrelerindeki muhalefete ragmen kendi secimleri cogunlukla:)

neden bilmiyorum ama tipi pek hoşuma gidemedi..

bence fazla olumlu yazılmş :) leonda bile rüzgar gürültüsü varken ibiza da olmaması imkansız :)

e tamam işte seegmentine göre ses almayan bir model olması imkansız ibiza nın :)

Geri
Üst Alt