Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hulkenberg Williams'ın adayları arasında

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Williams Teknik Direktörü Sam Michael, test pilotu Nico Hulkenberg'in, gelecek yıl yarış koltuğuna geçmesi muhtemel adaylar arasında yer aldığını doğruladı..

Gelecek hafta Monza'da GP2 şampiyona liderliğini perçinlemeyi hedefleyen Hulkeberg, son iki yıldır İngiliz ekibin test ve yedek piltou olarak görev yapılıyor. Son zamanlarda Williams'ın 2010 yarış aracı için Hulkenberg'in ismi sıkça geçiyordu.

Michael dün yaptığı açıklamada, "Nico, gelecek yılki pilot listemizde olan biri. Fakat kapımızı çalan çok sayıda pilot olduğunu da belirtmek isterim" dedi.

Sürücü kadrosu konusunda takım içinde görüşmeler yapıldığını ve önümüzdeki hafta veya aylarda bir karar verileceğini belirten Michael, "Uzun dönemli bir sözleşmemiz var. Bunu sürdürüp sürdürmeyeceğimize karar vermemiz lazım" diye konuştu.

Takımla ilk kez Aralık 2007'de sürüşe çıkan Hulkenberg, son iki yılda Williams'ın testlerinde düzenli olarak kokpite geçti.
Hulkenberg ayrıca, sezon öncesinde, 2009 aracıyla düzenli olarak sürüş yapan birkaç F1 test pilotundan biri.

Williams'ın lider pilotu Nico Rosberg'in sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. İngiliz ekibinin takımda kalmasını istediği Alman pilot, McLaren'le temas halinde.

Williams'ın ikinci pilotu Kazuki Nakajima'nın da sezon sonunda takımdan ayrılması bekleniyor. Nakajima, Toyota ile müşteri motoru anlaşması çerçevesinde yarışıyordu.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt