Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Heidfeld BMW'de kalmak istiyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
nick-heidfeld-barcelona-090309.jpg


Nick Heidfeld, gelecek sezon, BMW Sauber'in yeni sahiplerinin ortaya koyacağı şartların uygun olması halinde takımda kalacağını söyledi. Alman sürücü, takımın yeterli bütçeye sahip olması durumunda, rekabetçi çizgisini sürdürebileceğini kaydetti.

Temmuz ayında, BMW'nin F1'den çekileceğini açıklamasından bu yana takım satışa çıkmış durumda. Ancak takım satılsa bile, griddeki 13'ncü takım olabilmek için, potansiyle yeni takımlara karşı mücadele etmek zorunda kalacak.

BMW Sauber'in bu sezonki performansı ve mevcut durumundaki belirsizliğe rağmen Heidfeld, takımın potansiyeline güveninin sürdüğünü ifade etti.

Alman pilot, "Bu takım, şimdikine benzer şekilde devam ederse, kesinlikle benim için bir seçenek olmaya devam eder. Ancak bu insanları burada tutmak için yeterli finansa sahip olması çok önemli olacak. Çünkü sezon başı hariç performans iyi. Umarım bu performans artar ve takım gelecekte de yeniden güçlü bir pozisyonda olur" dedi.

Bu arada Renault'ya ilişkin iddiaların sürücü piyasasını daha da karmaşık hale getirdiğini belirten Heidfeld, 2010'a ilişkin görüşmelerin nasıl gittiğine ilişkin soruya, "Görüşmeler sürüyor ancak şu an yazılıp çizilebilecek hiçbir şey yok" cevabını verdi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt