Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hava filtresi

hasanaco

Kayıtlı Üye
Katılım
22 Mar 2010
Mesajlar
163
Yaş
39
2009 model 1.6 olan seatların kutu içi hava filtresi karemi yoksa silindirik mi acaba..taktırcamda..
 
şeklinin çok bi önemi yok.verdiği ses fark yaratır..
 
açık takmıcakmış abi kapalı takıcakmış şekli ondan soruyor
 
tsi ve 2006 1.6daki filtrelerin yapısı farklı, ama her ikisi de silindirik. kapak açıkken direk motordan sıcak hava çekiyor her ikiside. kapağı kapatırsan da dışardan hava çekmeye çalışırken keskin dönüşlerden dolayı hava sürtünmesi yüzünden çok iyi hava çekemiyor. Ben leonlardaki hava filtresi yapısını bir türlü beğenmedim, daha kolay direk dışardan hava alabilecek çok kolay çözümler varken bu yapıyı kullanmaları hiçde verimli olmamış. Açık filtre de ses olarak ilk başlarda insanı cezbederken sonraları can sıkar hale gelebiliyor.
 
kutu içi performans tipi filtre alınıcaksa birebir uyumlu filtreler var zaten ama..
yağlı tip olmamasına özen gösterilmeli bence..
 
Yiğit yağlı tip te yıkanınca kuru tip gibi oluyor. bence sakıncası yok yağlı tip seçiminin. en güzel tarafı, çok yakın tutmadığın sürece basınçlı hava ile temizleyip temizleyip devam ediyorsun bu performans filtrelerini. yıkamak en iyi çözüm ama biraz zahmetli ve kurutmadan da takamıyorsun yerine malesef.
 
ama Faruk abi bildiğim kadarıyla yağlı tip diye geçen filtrelerin kuru kalması iyi değil..hem filtre etmesi hem de geçirgenliği açısından yağlı tipse filtrenin olması gereken miktarda yağlı kalması lazım..
 
Geri
Üst Alt