Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangisi- -Bor Power mı ? Motor Silk mi? Tecrübeleriniz lütfen

Bu konuyu daha önceleride konuştuk sanırım...Kaliteli motor yağlarının içinde gereken tüm katık maddeleri mevcuttur.
şunda Mobil firması bir ticari taksi'yi takip ediyor bu araca tesadüf müşteri olarak binen Mobil saha ve üretim müdürleri sürücü ile sohpet ediyorlar konu hangi marka yağ'ı kullandığına gelince sürücü aracımı sıfır aldım ve hiçbir yağ değişimini aksatmadan M-1 0W-40 kullandını belirtiyor.araç Opel 1.7 disel ve km tam 734bin'de ve kesinlikle motor revize edilmemiş...Bunun üzerine araç takibe alınıyor tüm servis kayıtları inceleniyor sürücüyü teyit ediyorlar ve araç Mobil üst yönetimine aktarılıyor alınan karar ise sürücü için tam piyango oluyor 750 bin km'de Mobil sürücü'ye sıfır bir araç hediye edicek...yakın zamanda medyada duyulur.

aslında konuyu geç açtım..
bugün yağımı değiştirmeyecektim hafta içi yapacaktım..ustanın yanına çay içmeye gittim..baktım boş kimse yok..hadi dedim yağı değiştirelim..bor da istiyorum dedim hangisinden istiyorsun dedi..dedim pek bir bilgim yok..okudum ikisi de aynı gibi geldi teknoloji olarak aslında detaylı da okuyasım yoktu..motor silk küçüğü çıkmış şu an 150 bin km değil de 60 km lik olanı..bor power ile aralarında 15 lira vardı..orda internet vardı göz ucuyla baktım konuyu açayım dedim dün nicki değiştirince..SCW ye bağalanamadım ...yiğiti aradım ulaşamadım sonra geri döndü bana döndüğünde de ben zaten koymuştum..görkem seni o kadar arıyorum bu sefer aramak neden aklıma gelmedi bilmiyorum..neyse biraz okudum..konuyla ilgili video izledim..zararı olmaz dedim..ve.motor silk koy dedim..ve koydum..
artık bende şu an için canlı binek oldum bu konuda..konuyu açtım..böyle bir konu yoktu..ve gerekirse bir daha koymam yada devamlı kullanırım..diye..
benim de gördüğüm izlediğim kadarı ile bir katkı değil ustam da katkı değil dedi..bu bor yağdan ayrılır ve metale yapışır onun önünde kaygan bir zemin oluşturur 3000 km de sonra tamamı ile metalin bir parçası gibi olur..yağı değiştirdiğinde yağla birlekte boşalmaz motorun içinde metal parçaların üzerinde kalır..dedi..artık bekleyip göreceğiz..ama kısa zamanda ses ile ilgili fikrimi söylerim gibime geliyor yakıt konusuna gelince onu daha sonra sizlere aktarırım zamdan önce istanbuldan gelirken 21,5 kuruş yaktım şehir içi ve yüklenerek karışık kullanımda 29 kuruş yakıyorum 95 oktan shell fuelsave ile..bakalım göreceğiz..bundan sonrasını
yağ olarak mobil 1.. 0-40 full sentetik yağı kullandım..bujileri değiştim..yap filtresini değiştim..
fikirleriniz hala bekliyorum

ağbi bana sorsaydın gözünü yum bor dök keyfine bak geç karşısına yak sigarayı derdim:) çünkü bu bor konusunu biz bundan 2 yıl evvel bahadır ağbiyle çok konuştuk tartıştık ulan hep kar hep kar:)

ağbi bana sorsaydın gözünü yum bor dök keyfine bak geç karşısına yak sigarayı derdim:) çünkü bu bor konusunu biz bundan 2 yıl evvel bahadır ağbiyle çok konuştuk tartıştık ulan hep kar hep kar:)

zaten koydum görkem..haklı olduğuna inanıyorum inşeAllah bende haklı çıkarım..bu arada arabayı ha sattım ha gidiyor..ortaya söyledim 3-4 talipli çıktı..Boca ya geçişe bakalım ne kadar kaldı

görkem yanlız sen ve bahadır dizel araçtan bahsediyorsunuz varol un araç benzinli sanırım ses umarım keser ayrıca varol aracına ilk kez bor kullandıysan ve aracın 100bin üzeri ise yağ lambası yanabilir..sebebi ise üst kapakta toplanan tabakayı kendi bünyesinda toplamasıdır.

görkem yanlız sen ve bahadır dizel araçtan bahsediyorsunuz varol un araç benzinli sanırım ses umarım keser ayrıca varol aracına ilk kez bor kullandıysan ve aracın 100bin üzeri ise yağ lambası yanabilir..sebebi ise üst kapakta toplanan tabakayı kendi bünyesinda toplamasıdır.

cezmi abi ben ilk kez kullanıyorum benden önceki sahibi kullandı mı bilmiyorum daha önce....yağ lambası ne zaman yanarsa ve yanması beni paniğe sürüklesin mi??
ses konusuna gelince araç zaten sessiz tek ses o da sevmediğim ses bakalım onu kesecek mi..arabayla giderken ikindi viteste falan ayağını gazdan çekince kompresöre giren motorun -jjjjj-- sesi o da aykırı bir ses değil olağan bir ses genellikle kimsenin takmadığı bir ses....nerden geliyor onu da bilmiyorum..bakalım kesilecek mi kesilirse motordan geliyor

panik yapacak bişey yok sadece yağını tekrar değiştiricen.
gelen ses egsantirikten olmasın

panik yapacak bişey yok sadece yağını tekrar değiştiricen.
gelen ses egsantirikten olmasın

mesela şu an yanmadı diyelim istanbula yola çıktım ve aksrayda bir yerdeyim..ve yandı devam mı orda değişmeli mi??
ekzantrikten nasıl ses gelir cezmi abi tam bilmediğim için bir şey diyemiyeceğim..

gideceğin kadar git sorun olmaz tabii yanacak diyede bişey yok ...gelen ses sanki sürtme veya rulman sesi gibi.

Geri
Üst Alt