Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hamilton: 'KERS'in avantajı 0.4 saniye'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
lewis-hamilton-italya-gp-12-09-2009.jpg


Lewis Hamilton İtalya Grand Prix'i sıralama turları için iyimser bir ruh hali içerisinde. Britanyalı pilot KERS'in kendisine 0.4 saniye avantaj sağladığını düşünüyor.

"Antrenman turları sonrasındaki durumumuzdan memnunum. Bu tip kendine özgü bir pistte aracın aerodinamik yapısının tam olarak doğr çalıştığından emin olmak istersiniz. Doğru ayarları bulabilmek çok zordur fakat bu sabahki seans gösterdi ki mühendislerimiz ihtiyacımız olan doğru değerlendirmeyi yapmışlar."

"KERS burada kesinlikle yardımcı olacak. Avantajın sırlama turlarında yaklaşık 0.4 saniye değerinde olmasını bekleyebiliriz bunun dışındaa paketi genel olarak ele alırsak olumlu gelişme kaydettik. Öğleden sonra ağır yakıt yüküyle pistte çıktım bu yüzden derecelerden çok fazla bir şey okuyamazsınız."

Hamilton'ın takım arkadaşı Heikki Kovalainen de takımın gösterdiği performanstan cesaretlendi. Fin pilot McLaren'in beklenenden daha iyi bir form sergilediğini iddia ediyor.

"Monza'da her zaman genel virajlardaki tutunmayla birlikte downforce dengesi sorunu ile yüzleşirsiniz ve bugün muhtemelen bizim tahminlerimizden daha iyi geçti. Geçen seneye göre virajlarda daha hızlıyız."

"KERS'in avantajı burada tur başına 0.4 saniye civarında bu nedenle düzlüklerle birlikte yavaş virajların çkışında gerçekten büyük yardımı olacak. Bizimle karşılaştırıldığında diğerleri daha fazla downforce'a sahip fakat biz de Mercedes Benz üretimi harika KERS'e sahibiz."

"Komik olan takımlar farklı teknik çözümler uyguladılar fakat tur zamanları hala birbirine çok yakın bu da Formula 1'in güzelliği."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal
 
Geri
Üst Alt