Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gracia: 'Briatore'nin cezası çok ağır'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
İspanya Motorsporları Federasyonu Başkanı Carlos Gracia, Flavio Briatore'ye verilen cezayı ağır bulduğunu belirterek, Nelson Piquet'ye dokunulmaz verilerek ceza almamasını da hata olarak niteledi.

Eski Renault patronu Briatore, 2008 Singapur GP'de Piquet'ye kasıtlı olarak kaza talimatı verdiği gerekçesiyle, FIA Dünya Motor Sporları Konseyi tarafından ömür boyu Formula 1'den menle cezalandırılmıştı. Briatore ayrıca, artık Formula 1 pilotlarının menajerliğini de yapamayacak.

Gracia, özellikle de Briatore'ye kendini savunma şansı verilmediği göz önüne alındığında, cezanın orantısız olduğunu belirtti.

AS gazetesine demeç veren Gracia, "Briatore'ye verilen ceza çok ağır görünüyor. Kendisini suçlu gösterecek net bir kanıt yok, kendini savunma şansına da sahip olmadı" dedi.

Briatore'nin, hayatını kazanacak araçların elinden alındığını belirten Gracia, "Kendisinin sivil mahkemeye başvurma kararı olması da ihtimal dahilinde" diye konuştu.

Piquet'nin de bu skandalın bir parçası olması rağmen kendisine dokunulmazlık tanınmasının yanlış olduğunu savunan Gracia, "Mosley bu skandalı cezai bir eylem olarak tanımladı. Dolayısıyla suçun failinin nasıl cezasız kaldığını anlayamıyorum" dedi.

Gracia, "Diğerleri gibi o da bu skandaldan sorumlu. Eğer baskı altında durumu idare etmeye hazır değilse, o zaman yanlış meslek seçmiş demektir" ifadelerini kullandı.

Bu arada İtalyan medyası da Briatore'nin, suçsuzluğunu kanıtlamak ve imajına verilen zararı tazmin etmek maksadıyla FIA'ya karşı yasal süreç başlatmayı düşündüğünü bildirdi.

Öte yandan Briatore, Gazzetta dello Sport'a demecinde karar sonrasıda, "yıkıldım" ifadesini kullandı.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt