Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

GM, Opel'i yaşatacak

ZGR

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağu 2009
Mesajlar
14,927
Yaş
32
OPEL'in satışının iptalini tartışan GM yönetiminin bu fikre ağırlık verebileceği iddiası gündeme geldi.

manset_ic_168151.jpgOpel Genel İşçi Temsilcisi Klaus Franz ise Opel’in GM’de kalması halinde bazı fabrikaların kapatılacağını öne sürerek, Opel’in GM’de kalmasını istemediklerini söyledi. Wall Street Jurnal gazetesindeki habere göre, Opel’i yeniden yapılandırma konsepti eylül ayının başına kadar hazırlanmış olacak.

Çin gözden çıkabilir

GM Şefi Fritz Henderson, Opel’in satışının iptali ile ilgili yönetim kuruluna bir sunum yaparak diğer üyelerden destek istedi. Yönetim kurulunda büyük çoğunluğun Opel’in Magna’ya satılmasını kabul etmediği, GM’in Avrupa stratejisine zarar gelebileceğin kararının baskın olduğu belirtildi. GM, Avrupa operasyonunu sürdürebilmek için Opel’in Çin’deki varlıklarını satmayı ya da ipotek ederek gerekli parayı sağlama opsiyonunu da yönetim kurulunda tartışıyor. GM’in diğer bir seçenek olarak iflası da göz önünde bulundurduğu da iddia edildi.

İşçiler GM’i istemiyor

Diğer yandan Opel Genel İşçi Temsilcisi Klaus Franz ise Opel’in GM’de kalması halinde bazı fabrikaların kapatılacağını ileri sürerek, bunu kabul etmeyeceklerini söyledi. 4.3 milyar dolar ile Opel’in geleceğinin güvence altına alınamayacağını belirten Franz, Opel’in otomotiv yan sanayi üreticisi Magna’ya satılmasından yana olduklarını tekrarladı.
 
paylaşım için teşekkürler özgür...
 
opel Almanyada battı zatende kurtulacak sanırım
 
paylaşım için teşekkürler Özgür

her zaman söylüyorum Opel'in ilk önce dizelini makul şartlarda güçlendirmesi gerekiyor.

1.3 tamam ekonomik ama belli bir kesime hitap ediyor, biraz da olsa performans arayanlar tercih etmiyorlar
 
aynen abi biraz performans gereklı 1.3lere
 
Opel'in ölmesine kimse razı olmaz..
 
Geri
Üst Alt