Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

'Gizli servisin sırları' yayınlandı

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Stella Rimington'un otuz yıllık gizli servis deneyiminden süzdüğü casusluk romanı 'Kaçak Avı' yayınlandı.

316492_2.jpg


Britanya istihbaratının first lady'si Stella Rimington'dan bir Liz Carlyle serüveni: Karşı-istihbarat dairesine geçici görevle atanan Liz Carlyle, Moskova'nın Londra'daki Rus oligarklardan birine suikast düzenleyeceği ihbarını alınca, sanat tarihi öğrencisi kılığında oligarkların şaşaalı yaşam çevresine dahil olur. Demir perdenin yıkılmasının üzerinden geçen yirmi yıla rağmen Londra'daki Rus ajanlarının faaliyetleri azalacağına artmıştır ve bu acımasız oyunda genç kadın ajanın işi hiç de kolay olmayacaktır. Karşılaştığı sosyetenin bu yeni gözdelerinden hangisi Avrupa'dan sızdığı söylenen kaçak ajan olabilir, bir an önce ortaya çıkarması gerekmektedir; üstelik bu sefer üstlerinden de destek göremeyecek, bir tek mesai arkadaşı Peggy Kinsolving'e güvenebilecektir.

Stella Rimington'un otuz yıllık gizli servis deneyiminden süzdüğü çağdaş bir casusluk romanı 'Kaçak Avı', Meridyen Yayınları başlığı altında Yapı Kredi Yayınları tarafından yayınlandı.

“Okurlar sahicilik bekleyebilirler ve Rimington'ın sunduğu tam da bu.” (The Times)

“Rimington eski MI5 başkanı olarak birikimini tam yerinde kullanıyor.” (Sunday Times)

Stella Rimington, Britinya Gizli Servisi MI5'ta 1993 ile 1996 yılları arasında, servisin ilk kadın başkanı olarak görev yaptı. Emekli olduktan sonra özel sektörde yöneticilik yaparken anılarını yayınladı. Daha sonra Liz Carlye karakterini yaratarak casusluk romanları yazmaya başladı.

Kitabın çevirisi Dilek Şendil'e ait.

ntvmsnbc
 
Geri
Üst Alt