Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FOTA: "Sızdırılan Belgeler F1'i Yıpratıyor"

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
12092009002229-fota_logo.jpg


Piquet'nin FIA'ya ilettiği iddialar İnternet'e sızdırıldı

FOTA (Formula 1 Takımlar Birliği) yaptığı yazılı açıklamada, Renault ile Piquet arasındaki tartışmalı duruma ilişkin dökümanların İnternet'e sızdırılmasını sert bir şekilde eleştirdi. Birlik açıklamasında, 21 Eylül'deki Konsey toplantısının sonuna kadar hiç bir belgenin kamuoyuna sunulmaması gerektiğini belirtti.

Nelson Piquet Jr ve babasının, 2009 Singapur GP'sinde iddia ettikleri şike olayına ilişkin tüm görüş ve düşüncelerinin İnternet'e sızdırılması ve bunların medya aracılığıyla kamuoyuna yansıtılması üzerine, Perşembe gününden itibaren (Williams ve Force India'nın üyeliğe geri alınması) tüm takımları temsil eden FOTA şu açıklamayı yaptı:

"FOTA olarak, 2009 Singapur GP'siyle ilgili halen sürmekte olan FIA soruşturmasıyla doğrudan ilgili olsa veya olmasa da, çok ciddi bilgilerin sızdırılmasından duyduğumuz büyük endişeyi dile getiriyoruz. Söz konusu soruşturmaya taraf olanların özel olarak, kamuoyunun gözü önünde olmayan adil bir duruşma hakları bulunuyor. Ancak konuyla ilgili bazı bilgilerin kamuya sızdırılması her şeyden önce Formula 1'in kurumsal imajını ve kredibilitesini çok ciddi olarak yıpratmaktadır.

"FOTA spordaki farklı görüşlerin veya tartışmalı konuların profesyonelce ele alınmasından yana olup, gizli bilgi ve belgeleri kasıtlı olarak sızdırma eğilimi içinde olanları kamuoyu önünde ayıplıyoruz. Gizli belgeler, tartışmayla ilgili son karar açıklanana kadar sadece yetkili otoritenin elinde olmak zorundadır."

PadokF1
 
Geri
Üst Alt