Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ferrari: 'F1 seyirci kaybına son vermeli'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Luca di Montezemolo, FOTA'nın sezon sonunda yapmayı planladığı toplantılardan, Formula 1'in izleyiciler için daha cezbedici bir spor dalı haline getirilmesi sonucunun çıkması gerektiğini söyledi.

Ferrari ve Formula 1 Takımlar Birliği Başkanlığı görevlerini yürüten Montezemolo, sezon içinde genel olarak azalan seyirci sayısının, yapılacak çok iş olduğuna işaret ettiğini belirtti.

Frankfurt Motorshow'da gazetecilere konuşan Montezemolo, "Monza'daki seyirci sayısının azalması (2008'e göre yüzde 16 daha az) da değişime olan ihtiyacı ve seyircilerin artık sıkıcı yarışlar ve polemikler istemediğini gösteriyor" dedi.

Bu bağlamda F1'in daha ilgi çekici hale getirilmesi maksadıyla, FOTA olarak takımların yıl sonunda medya, organizatörler ve sponsorlar ile bir çalışma günü geçireceğini söyleyen Montezemolo, büyük takımların üç araçla yarışması talebini bir kez daha dile getirdi.

Montezemolo, "Schumacher, geri dönme ihtimali bulunduğunda bile, bilet satışlarını artırdı, bu da gösteriyor ki, bu kadar üst üzey pilotlar ve takımlar çekici oluyor. F1'in geleceği heyecan vermeyen küçük takımlarla olmayacak" ifadelerini kullandı.

Montezemolo, "Üst düzey takımların ünlü veya genç pilotlarla üçüncü bir araçla yarışması gerekiyor" dedi.

Ayrıca mevcut test kurallarının birkez daha gözden geçirilmesi çağrısında bulunan Montezomolo, Ferrari olarak F60 üzerindeki çalışmaların durduğunu ancak yine de sezonu en iyi sonuçla bitirmeye çalışacaklarını söyledi.

TurkiyeF1.com
 
Bilet fiyatları ateş pahası olursa böyle olucağı bu...
 
Yiğit abi sen bi konu arastıracaktın ne oldu o hı yine sardın F1 e :D teşekkürler
 
araştırmamın başlangıç noktası Erya'dan İsmail usta ile başlıyo..
tam olarak ne soracağımı da unuttum 1 günde.. :D
 
Geri
Üst Alt