Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

EXEO vs. LEON

bugün gittim birkaç markaya ve modellere baktım son olarak seata uğradım ve bahsettiğim 2 modele baktım . yorumlarım şöyle . eskiyi göz önüne alarak seat kendini baya geliştirmiş ...neydi o eskiler . başarılı buldum 2 aracıda . önce exeo ile başlamak isterim . bakıorsun heybetli bişi duruyor karşında ve ben bir arabayım diyor . kapı kolunu eline aldığımda vay be ben kapı koluyum dedirtmiyoda dil hee... daha kapıyı açarken kalitenin hissini bana vermesi güzel . kapı açılıyor gene merak dorukta ve şaşkınlık . içerideki o yeni arabanın kokusunu söyle bir içime çektikten sonra orta konsolun güzelliğini izlerken vay be işte budur dedirtiyo insana . otururkende heh işte bu olayı devam etmekte . bence başarılı olmuş . dışı B7 audi içi cabrio audi herşeyin en güzelini harmanlamış bu exeoda...başarılı . sonra arka koltuğa geçme sırası geliyo ve gene o kapıkolu ve.... içinde buluyorum kendimi . biraz kusutlı . benim boy 190 ve bu boyda olanlar bilir herşeye sığmayız bizler . benden eksi puan aldı bu konuda exeo . ama arka koltukların sarmasıda iyi birde ön koltukların insanı sarması apayrıydı tabi .
başarılı bir araç kanaatimce birtek eksileri arka yolcuların biraz sıkışmiş hissine kapılmaları . motoruda banagöre eksi birde bu arabaya standartta mercekli xenon olmayıldı .

geçtim leona . valla bu modeldede hemen hemen aynı hisleri aldım . başarılı olmuş . sportiflik ruhuna yansımış . içinde oturma konumu başarılı ve malzeme kaliteside benden artı puan almakta . arkaya geçtiğimde gördümki exeoya göre biraz daha ferahmış gibi hissettirmesi . ama kısa bir inceleme sonrası bunun döşeme kalınlığı ve tipi olduğunu gördüm . arkada hemen hemen düz bir oturma gurubu konulmuş bununla birlikte arkada biraz yer kazandırılmış . kol dayaması bile yok mesela...

genel bi inceleme sonrası birazda yanımdakilerle ve hoş bayan satış sorumlusu ile şu kanaata vardık . kısa ve öz LEON:eek:

neyazıkki 2 ay gibi bir süre sonra yeni araçlar gelecekmiş doğuş otoya . hoş gerçi daha başka satıcılarda var . bana avek önerildi gerek satışda gerekse servis olarak .bilmem sizlerin düşüncesi bu konuda ne olacak? nedeolsa ben bir seat kullanıcısı değilim eski ekol vw kullanıcısıyım...

benim için kesinlikle exeo, leon yeni kasa çıkarmadığı sürece kısa zamanda.

doğru anladıysam exeo mu?

şimdi cezmi bey . yaş 40üstü olsa çoluk çocuk olsa ozaman tabikide seçim belli olurdu...

dediğim gibi exeo nun o motoru yüzünden . vazcaymam ondan yani:(

yakışı beni düşündürüyo... bu motoru kullananlar ortalama ne yakıyorki ? teknik verimde 10.6 demiş buda üstünede çıkaiblir altındada seyredebilir banagöre ortalamada 7.5-8 yakaiblir gibi ve 1.2.tsı ye göre...............:rolleyes: tabiğiki daha az hatta çok çok az yakacak bu motor ama 1.4tsi ye göre bakarsak aralarında öyle abartılcak bi fark yok . gönül ister büyük hacimli motora binmek ama malesef bu ülkenin vergilendirmesi böyle saçma olmaya devam edvam edecekse ozaman ufak hacimlilere binmeye devam edeceğim-iz... benzin fiyatlarına girmiyom bile .

yane şu 1.6 8v motoru kullananlar nekadar yakıyo ortalamada istanbulda ?
aynı şekildede 1.4tsi si olanlar ne yakıyo ?
1.2tsi için sormak isterim ama kaç tane kullanıcı var forumda ?

birde ek olarak forumda kaç kişide 1.6 exeo var ???

1.6 8V 10lt
1.4 TSI 8lt
1.2 TSI 7lt

tabi hepsi yaklaşık değer. Bu verileri yolda rüzgar meyil araçda insan vs hepsini ele alarak ortalamaya vurunca değerlendirdim.

karşılaştırma için pek mantıklı olmasa da fikirlerimizi yazalım. boyut ve şehir içi park kolaylığı olarak Leon daha doğru seçimdir. Bagaj hacmi olarak Exeo ön plana çıkacaktır. Motor olarak 1.2tsi daha verimli ve tutumlu olacaktır, buda Leon önde demek. malzeme kalitesi olarak bişey söylemek zor, pek farkı olacağını sanmıyorum. Donanım olarak Exeo önde gidecektir. İç kabin genişliği olarak Leon önde olacaktır, exeonun ön konsol yapısı pek rahat değil, ön koltuğu ayarlayınca arka koltuklarda rahat etme imkanı da kalmıyor. İki karşılaştırmada bence Leon önde gibi ama bunu karşılaştırmak pekde doğru değil, apayrı sınıflar.
+1985

yanlız sahibindende bi exeo var satılk 2,0 tdi 49 mu ne demişler 0 1,6 yerine ben lsam exeo düşünüyor olsam ona bakardım

sıfır 1.6style exeonun fiyatı 37bin TL. daha pazarlığa oturmadık... 1.2tsi style leon ise 35bin TL. 1.4tsi sinede 2bin + eklemek gerek . neyseki önümüzde otomobil fuarı var ve yepyeni seatcıklar gelecek ...bekleyeceğim .

sanırım acil arabaya ihtiyacın yok bekle beni beraber exeo alırız.

Kesinlikle leon derim tartışmasız...estetik...sportif...ve karizmatik tek kelime...

Geri
Üst Alt