Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

endoskopi (gastroskopi)

yukcell88

Kayıtlı Üye
Bugün nişanlım ketenpereye getirtip kan tahlili yaptırttı, yarın da endoskopi yaptıracağım. Sedasyon ile yapacaklar imiş, çıkan bir amca hiçbirşey hatırlamadığını söyledi, o konuda pek korkum yok da sonuçlarda birşey çıkması korkutuyor beni... :( Mide yanması, ağız kokusu, ağıza acı sıvı gelmesi, aşırı gaz problemi ile gitmiştim... Tavsiyelerinizi, deneyimlerinizi bekliyorum. [MENTION=21051]RD38[/MENTION]

allah acil şifalar versin benimde bi müşterime olmuştu o ameliyat oldu şimdi rahatım diyodu

Amin sağolun, zaten psikolojik olarak çöküyorum hastaneye girince, bir de böyle yöntemler yok mu... :S:agla:

geçmiş olsun kardeşim allah şifa versin sen korkma olur öyle şeyler ara sıra doktora gidersin tedavi olursun geçer gider.

kardeşim Allah şifalar versin ama endoskopi işlemi bana çok saçma geliyor
çok uzun yıllardır mide rahatsızlığım var yanma olur beni öldürür kaç sefer doktora gittim endoskopi dedi bende dedim endoskopiden sonra ne yapacaksın ilaç yazıcam dedi o zaman boşver deyip profesörle tartışıp çıktım hepsi dubara yaa
direk eczacıya girdim ve bu zamana kadar denemedim mide ilacı kalmadı
en son güzel ilacımı buldum isveç malı volvo gibi bir ilaç kime söyleyip tavsiye ettiysem dua aldım çünkü doktorlarında yazdığı en muazzam ilaç nexium 40 mg
ama ilaç uyuşturucudan başka bişey değil her sabah alırım almadığım gün yanma olur artık ilaç şirketlerinin oyunu bu tedavi tamir edici özellikle ilaç üretmiyorlar ki mal satsınlar midelerimizde gdo lu ve hormonlu yapay ürünlerden bu hale geliyor
mide nakli olsa ilk donör ben olurum yaa ...

Amin sağolun, zaten psikolojik olarak çöküyorum hastaneye girince, bir de böyle yöntemler yok mu... :S:agla:
emrecim geçmiş olsun eğer uyuşturuyorlarsa bişey anlamazsın ama sadece boğazına sprey sıkıp yapacaklarsa sadece sprey sıkılan yer biraz uyuşur o kadar ağızdan salınan skop un(biz onu hortum diye biliriz) ucunda mikro kamera ve parca almaya yarar açılıp kapanan bir kıskaç var korkmanı gerektirecek bişey yok sinek ısırığı gibi bir şey hissedersin patoloji için parça alınırsa ,muhtemelen şikayetlerin reflü yü işaret ediyor yemek borusunun mide bağlantısında kapak görevi yapan bir uzantı vardır zamanla bu deforme olarak kapak görevini yapamaz hale geliyor haliyle mide asidi yemek borusundan yukarı doğru çıktıkça yanma dediğimiz olay gerçekleşiyor sigara ve sigarayla beraber içilen kola çay kahve tarzı maddeler bu hastalığı tetikler emrecim bunları nerden biliyorsun dersen 6 yıllık sağlık teknisyenliği geçmişim var tomografi mr makinalarını kullandım aklımda ordan kalmış takıldığın bişey olursa çekinme herzaman

• Beğen
Reaksiyonlar: Duvi
mide yanması ve gaz bende de oluyor ama doktora gitmeye korkuyorum enkoskopi yüzünden :)

Geri
Üst Alt