Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

en iyi buji hangisi??

- 48 -

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Tem 2010
Mesajlar
1,969
Yaş
53
benim araca hangisi en iyisi acaba:confused:

ne desem yalan olur..aslında cevap yazmamın sebebi konu başa gelsin cevap gelsin diye idi..

zaten çok alternatifim yoktu ..şimdilik 3 tırnak bosch taktım..Allah tan çok para değil gerekirse yenisi alırım..tereddütüm vardı size sordum istanbul'a gelince bakayım o zaman
 

altıpatlar

Kayıtlı Üye
Katılım
6 Şub 2011
Mesajlar
11,340
Yaş
38
Denizli'ye yüzde 20 yakıt tasarrufu sağlayan ultrasonic buji fabrikası kuruluyor


Amerikalı Davıy Wofsey'in patent sahibi olduğu ultrasonik bujiler Denizli'nin Çivril ilçesinde üretilerek önümüzdeki ocak ayından itibaren dünyanın dört bir yanına ihraç edilecek. Yakıtta yüzde 20 tasarruf sağladığı belirtilen buji, 'Ecojump Buji' adıyla piyasaya sürülecek.

Ultrasonic bujiyi icat eden Amerikalı makine ve elektrik mühendisi Davıy Wofsey, fabrikayla ilgili gelişmeleri takip etmek için bir süredir Denizli'de bulunuyor. ABD'de bir uçak firmasında ve savunma sanayisinde roket sistemleri üzerinde de çalışan 83 yaşındaki Wofsey, konuyla ilgili sorularımızı cevapladı. Wosfey, "Bujide üst elektrotta bir delik oluşturduk. Bu ultrosonik dalgalar iç elektrota geliyor. Ultrasonik dalgalar motordaki yakıtın daha iyi yanmasına yarıyor. Buda yüzde 20 yakıt tasarrufu sağlıyor." dedi.

83 yaşındaki Wofsey, buluşun Amerika'da büyük ilgi gördüğünü ileri sürdü Wofsey, "Buji Amerika'da geniş bir araştırma sürecinden geçti. 35 bin dolara mal ettik. Normal bujiyi ultrasonik bujiye dönüştüren makineyi 6 ayda yaptık. Otomobil endüstrisi hava kirliliğine yol açıyor. Bizim sistem, yakıtı tam olarak yaktığı için hava kirliliğini azaltıyor. Böyle bir icat henüz yapılmadı." ifadelerini kullandı. Wofsey, ultrasononik bujinin aracın çekiç gücü arttırdığını sözlerine ekledi.

Ultrasonik bujinin lisansını alarak Türkiye'ye getiren işadamı Mustafa Çiftçi ise asıl çalışma alanının yaş sebze ve meyve ihracatı olduğunu söyledi. Çiftçi, "Ben sebze ve meyve ihracıyla uğraşıyorum. Davıy Wofsey'in çalışmasından internet vasıtasıyla haberdar oldum. Memleketin sadece yaş sebze ve meyve ile kalkınmayacağına inandığım için böyle bir çalışmanın içine girdim. Ülkenin sanayi ile kalkınacağına inandığım için bu işe soyundum." dedi.
 

altıpatlar

Kayıtlı Üye
Katılım
6 Şub 2011
Mesajlar
11,340
Yaş
38
varol abi dün akşam buluşmamızda anlattığım bujiyi araştırdım yukarıda bahsı geçen mustafa beyle de yüzyüze görüşmüştüm işi ilerletmiş internette siteler de yapmış hatta seat grubu için özel bujiler de yapmış adresi yazayım bir incele kararın nedir??

[email protected]İnternet Sitesi:http://www.ecojump.netOfis:Denizli/ÇivrilYer:Denizli, Turkey
 

- 48 -

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Tem 2010
Mesajlar
1,969
Yaş
53
teşekkürler feridun
konu aşağı düşmüş arkadaşlar düşencelerini yazsınlar
 

kurtbil

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağu 2009
Mesajlar
7,702
Yaş
36
En iyi buji şu dur diye bir mantık yok öncelikle onu bilelim.Her arabanın ihtiyacı olan buji çeşitleri vardır.Farklı farklı bujilerin olmasının nedeni de bundan gelir zaten.F430 da falanca marka buji kullanılıyomuş en iyisi en pahalısı o dur mutlaka ondan alalım düşüncesini silelim kafamızdan :)Benim arabam bu,motorda yaptığım işlemler de bunlar ne buji takmalıyım sorusu en mantıklısıdır.
 

- 48 -

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Tem 2010
Mesajlar
1,969
Yaş
53
bilmiyorum bir düşünce konunun başlığı değiştirip buji ile ilgili bilgiler diye başlık ile daha çok okunan ve fikir yazılan konu haline gelebilir mi ??
 
Üst Alt