Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Egzoz Tavsiyesi ?

komple egsoz yaptırcak olursan ortaya ufak b susturucu koydurursun,eger ıskendere yaptırcaksan zaten sesını ne ıstersen onu cıkartır,ama sunu da unutmamak lazım ne kadar az ses o kadar az bg demektır.Bunun dısında sadece son susturucu alırsanda SS alırsın,alt devırlerınde cok sesı yok ust devırlerde daha cok etkısını gosterıyor.tampoınu da kestırmezsen cok komık durur,sorun olcagını dusunyosan ılerde orjınal susturucuyu taktırdıgında ona b uc yaptırırsın bsey fark etmez

la olm araba bişeye benzemiyo ki eksoz koysan ne olacak :D çok dandik olur hiç bulaşma..açık hava filtresi en iyisi..

Serbay abi ben sana simota'nın komple kitli hava filtresi var ucu tampondan çıkıyo böyle soğuk havayı motorun dibinden değil direk tampondan glen havadan alıyor.Albümümde bir resmi var bakablirsin oradan.Tabi benim araç leon hyundai'ye olur mu bilemiycem önce kaputun altındaki dzeni görmek lazım :D

Yok ondan istemiyorum ben :) tampona kadar uzatmam olmazsa açık hava filtresi yaparız ne yapayım zararı yoksa ?

komple egsoz yaptırcak olursan ortaya ufak b susturucu koydurursun,eger ıskendere yaptırcaksan zaten sesını ne ıstersen onu cıkartır,ama sunu da unutmamak lazım ne kadar az ses o kadar az bg demektır.Bunun dısında sadece son susturucu alırsanda SS alırsın,alt devırlerınde cok sesı yok ust devırlerde daha cok etkısını gosterıyor.tampoınu da kestırmezsen cok komık durur,sorun olcagını dusunyosan ılerde orjınal susturucuyu taktırdıgında ona b uc yaptırırsın bsey fark etmez

Valla araba 1 bg bile kaybedecekse hayatta egzoz yaptırmam. Zaten araba gitmiyor çıldırıyorum... Birde tüp var zaten.. Birde 4 ileri otomatik :D Birde 180'i kesinlikle geçmiyor :D

la olm araba bişeye benzemiyo ki eksoz koysan ne olacak :D çok dandik olur hiç bulaşma..açık hava filtresi en iyisi..

Hadi len oradan :D açık hava filtresi alalım o zaman..

Peki ben netten sipariş versem kendim takabilirmiyim normal hava filtreleri gibi sadece yuvasınamı koyuyoruz bu mereti

Valla araba 1 bg bile kaybedecekse hayatta egzoz yaptırmam. Zaten araba gitmiyor çıldırıyorum... Birde tüp var zaten.. Birde 4 ileri otomatik :D Birde 180'i kesinlikle geçmiyor :D

bg kaybetmezsın serbay aksıne alırsın orjınalın dısında bsey yaptırdıgında ama dedıgım gıbı ses cıkmasın dersın mısal 10 bg alcakken 5 bg alırsın oyle dusun bunu.Ayrıca fıltreyı de orjınal fıltrenın yuvasını cıkarcıktan sonra dırek agzına baglayabılırsın

Serbay bulabileceksen İ30 kiti bul ve tak uydurma bişey olmasın ama masraf yapıyım diyosan hafif kesersin tamponu oturtursun ucunu oraya orjinale çevirsende bi uçla halledersin ben olsam öyle yaparım i30 iiçin hava filtre kiti araştır bakalım varmı ben görmedim ama vardıır muhakkak filtreyi soğuk hava alabileceği bir yeere indirmelisin Pipercross kit alıp onu da bağlıyabilirsin o zaman akordion borusunu aşağı güzel bi yere uzatıp soğuk hava alırsın fakat kışın çalıştırmada biraz zortlanabilirsin bide araba tüplü :) gel bi sana chip yaptıralım ;)

abi sana açık hava filtresini tavsiye etmem sonuçta filtre açıkta kaldığı için daha çabuk kir toz toprak ile filtrenin girişleri tıkanıcak sonra temizlemek zorunda kalıcaksın.Motorun yine dibinde olucağı için komple sıcak havayı basıcak ciğerlerine.Ama performans istiyorsan kesinlikle kitli filtre al derim çünkü pişman olmazsın Serbay abi :D

bu konuda yardımcı olurmusunuz arkadaşlar :D

kitli örnek varmı googlede nerden alayım

---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:45 ----------

bu konuda yardımcı olurmusunuz arkadaşlar :D

kitli örnek varmı googlede nerden alayım

Açık hava filtresi araca güç kaybettirir (Kaputun kapalı olduğu zamanda, motorun içine takıldığı takdirde motorun ısınmış, oksijen bakımından fakir ve debisi düşük olan havayı çeker. K&N vs. gibi markaların bu tip kitlerden beygir verdiğini iddia ettiği dyno testlerinde araçların kaputları açık ve önlerine konulmuş büyük fanlar vardır. Bu tamamen insanları kandırmak için yapılmış birşey; kanmayın.). Filtre düşünüyorsanız Pipercross Viper universal kiti tercih etmenizi öneririm. Alacağınız başka araçlarda da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir CAI (Cold Air Intake)'dir. 400TL civarına alınıyor bildiğim kadarıyla. Fiyatı uyduruk markaların fiyatlarıyla kıyaslamayın. Bu kiti 1 kere alırsınız.
Egzozu güç için takmak istiyorsanız 51'lik düz boru yaptırmanızı tavsiye ederim. Hava geçişini fazla engellemeyecek bir orta susturucu ve Silencer'lı son susturucu ile az ses alırsınız. İstediğiniz zaman Silencer'ı söküp yüksek ses ve gücü alırsınız. Tahminen, fiyatı son susturucu ile 300TL - 400TL civarı tutacaktır (düz boru son ve orta susturucu). Çıkma son susturucu bulursanız çok daha ucuza mal edebilirsiniz.
Son susturucu için Isotta ya da Otto uygun ve kalitelidir. Carbon gibi ek parçalı almanızı tavsiye etmem. Uzun vadede ve Silencer'la çok gaza yüklendiğiniz zaman, ek yerlerinden atma yapıyor.

Geri
Üst Alt