Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Egzoz emisyon muayene

ÖzkanÇ

Kayıtlı Üye
Aracimi geçen sene 5.ayda aldim aldigim kişi satisi verirken emisyon muayene kartinda gelecek muayene dönemi 2014 tarihli kismi 2015 yapti yazanlar yanlis yazmis iki yilda bir yapiliyor dedi. Basilan kaşe cok ozsus belli olmuyor. 2013 de yasi 10u gecen araçlar her sene yapilacak şeklinde kanun çıkmış daha sonra tekrar binek otomobiller 2 seneye çıkartılmış. Simdi ben defalarca cevirmeye girdim evrak kontrolune daha sonra jandarma dahi çevirdi karadenizde yayladan inerken kimse bana bu yanlış bitmiş vs demedi dün forumda okuyunca öğrendim açıkçası bu durumu 1.5 senedir evrak tam diye biniyoruz :)
11. Ayda muayene var ceviren bisey demiyor bu şekilde 2 ay daha binsem sorun olur mu acaba?

Merhaba arkadaşım onu ceviren arkadaşın hatası var birşey olmaz yeniden yapılana kadar zaten çevirmede karta tarihe bakıyorlar birde muayene tarihine bir birine yakınsa kimse tam kontrol etmiyor sen kullan yenisi yapılınca belki sorun olur sistemede bir yıl önce görünür gecikme zammı alınır belki

kurye ile elden teslime verildi

Merhaba arkadaşım onu ceviren arkadaşın hatası var birşey olmaz yeniden yapılana kadar zaten çevirmede karta tarihe bakıyorlar birde muayene tarihine bir birine yakınsa kimse tam kontrol etmiyor sen kullan yenisi yapılınca belki sorun olur sistemede bir yıl önce görünür gecikme zammı alınır belki

kurye ile elden teslime verildi

Abi emisyon muayene yerine sordum dün sanayide isim vardi gecerken baktirdim onlarda muayeneye girmeden yaptir 40 lira dediler ceza yokmus yani oraya ne yazilirsa o dedi sorgulanan bir sistem yokmus. O zaman 2 ay daha bineyim böyle

sen garantiye al yaptır egzoz muayanenı bende gecen yaptırdım ilk defa aracı aldım alalı 47 tl tuttu

Bir gün çıkarlar derler :) sonra yoğurdum acı dersin yaptır gitsin kafanda duracağında ruhsatın içinde dursun ;)

Bugun yine sanayideyim motorda az bi tıkırtı sesi var ona bakicak usta isim bitsin yaptırayim zaten takildi kafama simdiya kadar bilmeden böyle bindim ama şimdi öğrenince ici rahat etmiyor insanin :)

2 ay bekle sıkıntı olmaz. belki ufak bi geçikme faizi ödersin o kadar. ama denk gelirse polis cezayı keser. sonra 40 lira için 150 - 200 ceza ödeme.

Açıkçası yaptırmadan geldim firsat bulamadim muayeneye artik

Olmaz olmaz son gün cezayı kitlerler. Artık her yerde yapılıyor. Bence kasmaya maceraya gerek yok.

Geri
Üst Alt