Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

E200 jantlar

indefinable

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar pederde 200 e200 kompresson spor paket var araçta 18 jant var ince yanak lastiklerle şöyle bi sorun var aracı aldığından beri 15 defa lastik değiştirmiştir ya lastikler balon yapıyor ya yarılıyor söylediğide çukurlara çok sert girmediği girse bile bu kadar çabuk balon yapması veya yarılması normal değil araca daha ufak jantta uyduramıyoruz diskler normal e200 lere göre büyük ve soğutmalı denemediğimiz jant kalmadı ama diskler sürtüyor büyük geliyor şimdi peder şöyle bi karar aldı aracı bugün yarın Kolumana götürücek ordan Almanyaya şikayet mektubu yazıdırıcak aracı yayların kısalığı ağırlığı arasında bi orantısızlık var diyor sizce neden yapar bunu normalmidir bir sürü ince yanak lastik kullanan biliyorum ama 4 senede bu kadar lastik değiştireni ben görmedim daha mesela kış başında taktırdığı kışlıklardan geçen gün farkına vardık önler balon yapmış dicemki lastikler kötü ama araçta continental ve michelin dan başka lastik kullanılmadı yorumlarınızı bekliyorum...

nekadar şikayet mektubu yazsanızda fark etmeyecek zaten spor modeli diyorsun arac için
bundan dolayı baban fark etmesede bazan çukurlara sert giriyordur mercedeste girilen çukura bizim araçlarla girilse nedemek isteiğimi anlarsın çıkura girme ve fark etme konusunda

jantlar saglam mı acaba herhangi bir yamulma vs varmı tamir gördümü ? balans alabiliyor mu,ki yeni lastiklerde balans alınmıştır ama yinede hatırlatmak istedim.birde sürekli aynı tarafımı aracın balon yapıyor yoksa,ön-arka de sağ-sol degişkenlik gösteriyor mu ?

Jantı değilde lastik yanağını genişletseniz? Çamurlukta hiç yer yokmu?

daha sert hamurlu bi lastik belki sorunu çözebilir Michelin'ler zaten yumuşak hamurludur..
hatta piyasa geneline göre çok yumuşaktır..

lastik yanak yüksekliği daha fazla olan ve araca sürtmeyecek sert sport bir lastik sorunu çözebilecektir. Bu sıkıntıyı daha önceden dar yanak lastik tercihi ile seçerek polo alan patronum da çok yaşamıştı.

bu arada aracın yanak genişliği ne kadar. ??

cümle tuhaf olmuş evet abim.. :D :D :D

jantlar 2 defa felan yamulmadan dolayı düzeltildi balans alıyor balon yapma konusunda da bütün lastiklerde yapıyor ön arka farketmiyor...
üzerinde olan lastik ebatları şu şekilde önler;245*40*18 arkalar;265*35*18 hiç yer yok gibi resminide koydum zaten aracın...
sert hamurlu koyduğun zamanda zaten araç sert bi araç dahada sertleşicek ve ses yapabilir diye düşündüm

img0126s.jpg

img0127hb.jpg

img0128jm.jpg

Geri
Üst Alt