Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dünyanın en uzunu bir Türk!

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
http://media2.ntvmsnbc.com/j/NTVMSN...el/Yaşam/İnsanlar/090917 enuzuntürk.widec.jpg

Sultan Kösen adlı Türk, 2 metre 47 santimetre boyuyla dünyanın en uzun insanı olarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabına girdi.

Rekorun bir önceki sahibi Çinli Bao Xishun'dan 10 santimetre daha uzun olan 27 yaşındaki Kösen ayrıca en büyük el (27.5 santimetre) ve ayaklara (36.5 santimetre) sahip.

Guinness Dünya Rekorlar Kitabının 2010 baskısının basına tanıtımı için Londra'da yapılan toplantıya katılan Kösen, yeni kazandığı bu ünün kendisine, ilk kez aşkı getirmesini umduğunu söyledi. Önce bir araba almak istediğini, ancak her şeyden çok evlenmek istediğini belirten Kösen, şu ana kadar bir kız arkadaş bulmanın gerçekten zor olduğunu, bugüne kadar hiç kız arkadaşının olmadığını, çünkü kızların kendisinden korktuğunu ifade etti.

Kösen, "Şimdi ünlüyüm. Bir sürü kızla tanışabileceğim. Evlenmek istiyorum" diye konuştu. Uzun olmanın zorluklarından birinin, ölçülerine uygun kıyafet bulamamak olduğunu belirten Kösen, tanıtımda, bugüne kadar ilk kez ölçülerine uygun dikilen takım elbise giydi.

Diğer zorluklar arasında kendisine uygun araç bulamamanın olduğunu anlatan Kösen, arabaların kendine dar geldiğini ifade etti. Herkes gibi alışverişe gidemediğinden yakınan Kösen, her şeyinin özel yapım olduğunu ve bazen bunların da pek şık olmadığını belirtti. Kösen, tavanların alçak olması yüzünden kapılardan eğilerek geçmek zorunda kaldığını da anlattı.

Uzun boylu olmanın iyi yanlarının da bulunduğunu belirten Kösen, uzun olduğu için insanları daha rahat görebildiğini, evde ampulleri değiştirmek ve perdeleri asmak için boyundan faydalandıklarını kaydetti.

Kösen'in Britanya'dan sonra ABD ve Almanya'ya gideceği belirtildi.

ntvmsnbc
 
bu adamı basketcı yapıcaklardı:D
 
Duzenlı b uzama olmadıgı ıcın bıldıgım kadarıyla hareketlerı flan da kısıtlanıyor,basketcıler gıbı esnek olamıyorlar.Tek olmanın yanında b cok dezavantajını da sıralamıs zaten
 
bu adamı basketcı yapıcaklardı:D

galatasaray sutan dıe bır adam almıstı koylerın bırınden hatırlarmısın bılmem nerde adam ? bı anda hastalık yuzunden uzadıgın ıcın yurumeyı bıle tam analamıyla duzgun yapamıyor basket vs bu yuzden sporlarıda yapamıyor bak adamdan ses soluk yok sanırım 2 yıl falan olmustur o adamı bulunması en son adamı ozel egıtım verıyorlar bak halenyok ortalıklarda
 
evet özel bi program uyguluyorlardı haklsıın zor..
 
Geri
Üst Alt