Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Double Clutch..

YCO

Kayıtlı Üye
eskiden kamyoncuların şanzumanı korumak için kullandıkları bu tekniğin günümüz otomobilleri için bi faydası var mıdır sizce. ??

bi çok kaynakta ve videoda şanzumanı koruduğu söyleniyo ama basit bi şekilde debriyaja basıp vites küçültmenin çift debriyaj yapmadan ne zararı var ki. ??

1-2 ay önce izlemiştim bu videoyu ve diğerlerini yapması zor değil ama ne gerek var peki..

http://www.youtube.com/watch?v=pI3cHXnGEx4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=0j-3xIZK-Bk&feature=related

Zannetmiyorum ama belki performans araçları için geçerlidir...

pek bsy anlayamadım ben,debrıyaj tokatlama dedıgımız olayı mı yapıo yanı :D

debriyaj tokatlama ne olm.. :D :D
vitesteyken devir kazandırmak için debriyaja hafif dokunmak mı tokatlamak derken yavru.. :)

olum ben bunu benım arabada yapsam sansuman fılan dıye bısey kalmaz:D:D

debriyaj tokatlama ne olm.. :D :D
vitesteyken devir kazandırmak için debriyaja hafif dokunmak mı tokatlamak derken yavru.. :)

alt devırdeyken dıp gaz yaptıgında yurumez ya araba ,debrıyaja basıp cekersın araba braz atılsın dıye,ona kabaca debrıyaj tokatlama dıye b ısım takmıslar o mu acaba dedım vıdeodakı ama onla alakalı degıl galıba

alt devırdeyken dıp gaz yaptıgında yurumez ya araba ,debrıyaja basıp cekersın araba braz atılsın dıye,ona kabaca debrıyaj tokatlama dıye b ısım takmıslar o mu acaba dedım vıdeodakı ama onla alakalı degıl galıba

yok kanka eskiden resmen kamyoncuların yaptığı olay..
velakin onlar vites büyütürken falan da yaparmış vitese girmezmiş ama faydasını anlamadım günümüzün arabaların bu tekniğin vites küçültürken..2. videoda adam burun topukla birlikte uyguluyo bu tekniği bi de..

Geri
Üst Alt