Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dosya paylaşım sitesi RapidShare'e büyük şok!

xartal

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ağu 2009
Mesajlar
516
Yaş
35
En büyük dosya paylaşım platformu Rapidshare gelmiş geçmiş en büyük darbelerden birini yedi...

20090625122248.jpg


Dosya paylaşımı konusunda en popüler hizmetlerden biri olan RapidShare, yakın zamanda Alman telif hakları koruyucusu organizasyon olan GEMA'nın şikayeti ile mahkemeye verilmişti. GEMA, RapidShare'in hizmetlerini kullanan korsanları telif hakları korunan eserleri yasa dışı olarak site üzerinden paylaştığını ve RapidShare'in bu konuda ciddi önlemler almayarak, adeta buna çanak tuttuğunu iddia ediyordu.

Mahkeme nihayet sonuçlandı. GEMA'nın şikayette bulunduğu 5000 müzik parçasının telif haklarını korumadığı gerekçesi ile RapidShare'e tam 24 milyon Euro ceza verildi. Alman kanunlarına göre internet üzerinde telif haklarını koruma görevi sanatçıların değil, servis sağlayıcıların. RapidShare de bu görevini yerine getirmediği gerekçesi ile ceza aldı.
 
oyyy..
kazandıkları paranın belki tamamı ya da çoğu gitti valla..
 
Rapidshare'in yeni yüzü hizmete gireli çok olmadı demek ki para kırmaya başlayalı çok olmadı illa ki daha fazla kazanmışlardır ama kesilen mebla da inanılmaz..
 
adamlarda ne etsin günde binlerce kişi upload ediyor dosya.. winzip, winrarın içine koysa mp2 dosyasını nasıl anlcaklar acaba bide ismini değiştse.
 
bunu takıp etmelerı cok zor
 
Geri
Üst Alt