Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

direksiyon sertleşmesi

cnyd43

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. 1 aydır leon 2016 1.2 tsi dsg style sahibiyim.Genel itibariyle arabadan memnunum.Aracim henüz 1000 km de.Bu sabah direksiyonda normale göre bir ağırlık hissettim.kullandığım yol boyunca ve park ederken hiç yumusamadi.Soğuk havalarda bunun olma ihtimali var mı? Çünkü hava - 5 i falan gosteriyordu. Değilse neden olabilir?

Alper bey lastiklerde bir sıkıntı yok. Sorunu şöyle izah edeyim normalde servo direksiyon düşük hizlarda oldukça yumusayip manevra kolaylığı sağlıyordu. Şimdi yüksek hizlardaki sertlik neyse düşük hızlarda ve park ederken de aynısı var.hiç yumusamiyor.

Bu mesaj LG-D802TR using SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Doğru söylüyorsunuz hocam elektirik destekli direksiyonlar hıza göre yumuşar veya sertleşir. Bende de arada bir oluyordu bazen ilk çalıştırdığımda su gibi dönüyordu bazen kısmen daha ser oluyor. Hava şartlarına göre olabilir veya bulunduğu zeminde fark ediyor olabilir. mesela çamurda çevirdiğim zaman çok daha yumuşak olduğunu fark ettim.

Doğru söylüyorsunuz hocam elektirik destekli direksiyonlar hıza göre yumuşar veya sertleşir. Bende de arada bir oluyordu bazen ilk çalıştırdığımda su gibi dönüyordu bazen kısmen daha ser oluyor. Hava şartlarına göre olabilir veya bulunduğu zeminde fark ediyor olabilir. mesela çamurda çevirdiğim zaman çok daha yumuşak olduğunu fark ettim.
Yani normal mi diyorsun üstad? Servise gitmeye gerek var mı?

Bu mesaj LG-D802TR using SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bence bir hafta direksiyonu dene geçmezse servise git

Direksiyonda bir arıza olsa kırmızı veya sarı direksiyon ikazı yanıp arıza vermesi gerekli... Bu ikazlar yanmiyorsa direksiyon sisteminde arıza yoktur... Ama hissedilir biçimde ağırlaşması varsa... Yazılımsal bir sıkıntı olabilir... Siz yinede servise başvurun.. kayıt altında olması iyidir.

Alper bey lastiklerde bir sıkıntı yok. Sorunu şöyle izah edeyim normalde servo direksiyon düşük hizlarda oldukça yumusayip manevra kolaylığı sağlıyordu. Şimdi yüksek hizlardaki sertlik neyse düşük hızlarda ve park ederken de aynısı var.hiç yumusamiyor.

Hergün yaptığınız yol kısa mesafemi? Kaçar dakika kullanıyorsunuz? Yurtdışındaki sitelerde aracın akü voltajı ve şarj durumumun elektrikli direksiyona etkisi tartışılıyor.. özellikle soğuk havalarda şarj uzuyordur, çok kısa mesafe gidip geliyorsanız, malum sabah akşam farlarıda yakıyoruz, kalorifer fanı vs
Ne dersiniz? Uzun yolculuklardan sonra fark varmı?
02ca7a83ed9bb434cef933cf9a7f0b64.jpg

Geri
Üst Alt