Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

direksiyon problemi!!

igci_01

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bir kaç gündür aracımın direksiyonunda bir şey fark ediyorum ve bu canımı sıkıyor.Sorunum şu:
Aracımla dümdüz gidebilmek için 2-3 derece sol a çevirmiş şekilde tutmam gerekiyor.tam düz tuttuğumda sağa doğru gidiyor.Normal de tam düz tutarken dümdüz gitmesi gerekmiyormu?bu bir sorunmu?yoksa normal mi?bana bir sorun çıkarmıyor hiç bir sıkıntım yok ama her baktığımda düşünmeden duramıyorum...

Rotçuya şikayetini anlattığın takdirde sorununu halledecektir. Bunun dışında sağa sola çekme sorunu yoksa direksiyonu göbekten söküpte düzeltebilirsin.

Rotçuya şikayetini anlattığın takdirde sorununu halledecektir. Bunun dışında sağa sola çekme sorunu yoksa direksiyonu göbekten söküpte düzeltebilirsin.
hiç bir sağa sola çekme şikayetim yok açıkcası hiç sorunum yok ama dediğim gibi sadece gözüme batıyor?yarın doğuşa gideceğim oraya anlatsam onlarda halledebilir mi??

Servislerde de rot balans bölümü var. Hallederler. Ama aracın sağa sola çekme sorunu olmadığını mutlaka belirt. Rot ayarının bozulmadan sadece direksiyonun düzeltilmesini istediğini söyle.

teşşekkür ederim ancak bunun böyle olma sebebi ne olabilir?durduk yere olması normal mi?

Kullanım tarzına bağlı olarak da ayar bozulabilir. Virajlara çokça sert giriyorsan, ayar çokça bozulur. Hatta sert koşullar altında pist etrafında attığın bir kaç turdan sonra bile ayarı bozulabilir. Bu bi sorun değil, tamamen normal.

aracım 1 haftalıkken direksiyonumun tıpkı seninki gibi old. fark ettim. serviste bir evrak işi vardı dedim direksiyonda böyle bir durum var sorun olur mu yoksa böyle kalsın dedim 5 dk da hallettiler bir de ustalar test sürüşü yaptı olay çözüldü. yalnız nasıl test sürüşüyse 2-3 dk da 10km yol gitmiş herifler, ortalama yakıt tüketimi 13-14lt:D hızlılar maşallah. denk geldi mi affetmiyorlar:D

Gittiğin yolun durumu ve lastik basınçları ile de alakalı olabilir belki...

Geri
Üst Alt