Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dikkat Eds

plajhavlusu

Kayıtlı Üye
F c t den alıntıdır

Arkadaşlar dün bir mail aldım orada yazanları aynen aktarıyorum...Diğer İllerde de böyle bir uygulama var mı acaba? Veya olabilir mi?

İstanbul Belediyesi ve ona bağlı kuruluş olan İSBAK A.Ş. tarafından elektronik denetleme sistemi ile ilgili hız tespiti konusunda yeni bir uygulama başlatılmıştır.
Daha önceki uygulamalarda eds sistemine ait kameranın bulunduğu noktada ki hızınız tespit ediliyor ve eğer limit üzeri ise ceza düzenleniyordu. Kullanıcı eds noktasına yaklaştığınızda hızını düşürüp limit dahilinde geçiş yaptığında ceza uygulanmıyordu.

Yeni hız tespit sisteminde ise şehir içi hız limitleri, aracın "A noktası" ile "B Noktası" arasındaki mesafeyi katettiği (geçiş) süre ölçülerek ortalama hızınız alınıyor ve eğer limit üstünde ise ceza uygulması yapılıyor. Yani 2 eds arasındaki ortalama hız limitiniz baz alınıyor ve eds noktasında ki yavaşlamanız ve belirlenmiş hız limitine hızınızı düşürmeniz hiç bir işe yaramıyor.

Aşağıda ekli bulunan 2 dosyada Ataköy sahilyolu ve Sarıyer Çayırbaşı'nda yapılan 2 uygulamayı fotoğraflı olarak görebilirsiniz. Bu uygulama İstanbul genelinde bir çok noktada yapılmakta olup uygulama noktaları çoğaltılmaktadır. Tabii gelecekte otoyollarda da giriş gişesi ile çıkış gişesi arasındaki mesafeyi katetme süresi de baz alınacak demektir.

50 km/hz sınırının aşılmasında ortaya çıkan trafik para cezaları şu şekildedir;

50 km/hz üzerine %30 oranına kadar aşıldığında 130,00 TL trafik para cezası gelmektedir.
50 km/hz üzerine %30 oranın üzerine çıkıldığında 270,00 TL trafik para cezası gelmektedir.

saryer.jpg

atakoy.jpg

bu EDS'ler farklı tipte olsa gerek o zaman..
ihlal durumunda foto çeken EDS'ler bi ihlal yoksa ortada foto ölçüm vs. almıyo çünkü bildiğim kadarıyla..

Ön plakayı sökme zamanı geldi anlaşılan :D:D

çüşşşşşşşşşş bisikletle gezecem artık

yok artık ya 50 ıle yol mu bıter. bursadada radar gorevı yapan kameralar var 500 600 metre onceden hızını olcuyormus galıba.. duydum tabı sadece bıyerlerden..

aslında ıyı seyler bunlar !! bakmayın arkadaslar her ne kadar hızlı da gıtsek yavas yavas caydırıyorlar !! bu arada atakoydekı sıstem e emınım bılal cok sevınecek !!

aslında ıyı seyler bunlar !! bakmayın arkadaslar her ne kadar hızlı da gıtsek yavas yavas caydırıyorlar !! bu arada atakoydekı sıstem e emınım bılal cok sevınecek !!

abı ıyı bırsey evet ama lımıtın 50 olması helekı otomobıllerde bence tehlıkelı. sonuc olarak artık radarın yerı bellı.. oraya kadar 70 80 lr gıden surucu kameraya yaklasırken anıden hızını dusurcek arkadakı dıkkatsızce catt... bana gore 70 ve ustune ceza olmalı.

Geri
Üst Alt