Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

debriyaj sorunu

roadsmart

Kayıtlı Üye
arkadaşlar yeni aldığım 2. el leonumla bugün orta diklikte bir yokuşta kalkarken aracı çok zor kaldırdım. hatta 2 kez stop etti. tam kavrama noktasında gaza yükleniyorum ama araba kalkmıyor. kavraması için debriyajı biraz bırakınca stop etti. güç bela kalkabildim.:mad: sanırım debriyaj balatalarında yıpranma sözkonusu.daha önce başına gelen, yahut bu konuda fikri olan varsa sorunun ne olduğu konusunda yardımcı olabilir mi acaba?

not: aracım 40.000 km de garantisi devam ediyor.

debriyaj garanti kapsamı içinde olmaz.değişimi ücretlidir.fren balataları gibi..40.000 balata sorunu yaşaman doğal bi olay bu araçlarda...

Cezmi abi haklı olmakla beraber anlattıkların debriyaj sıkıntısına benzemekte

eğer tamamen debriyajsa zaten bugun yarın biter balatan o senaryoya göre..

debriyaj balatası km yada yıla göre sınıflandırılamaz zaten bir kullanıcı olur 15 dk da yada 1 km yol yapmadan balatayı bitirir anlattıgınıza göre eğer stop ediyorsa size servis yolu görünüyor

Debriyaj balatasına 19.000 km ye kadar garanti veriliyor diye biliyorum. Ondan sonrası kullanıcı hatasına giriyor ve ücrete tabi. Malesef leonlarda bu sıkıntı mevcut

19K km biraz fazla değil mi..garanti için. ??

Düzeltme : Debriyaj balataları 10.000 km veya 6 ay garantidedir. Elbette söküldükten sonra bu şartlar içerisinde debriyajı bitmiş ir araç içinde balata sökülüp kontrolleri yapılıp kullanıcı hatası olup olmadığının tespiti yapılıyor

debriyaj balatası km yada yıla göre sınıflandırılamaz zaten bir kullanıcı olur 15 dk da yada 1 km yol yapmadan balatayı bitirir anlattıgınıza göre eğer stop ediyorsa size servis yolu görünüyor

Katılıyorum ben 5000 km de debriyaj bitiren gördüm o yüzden kullanma ile alakalı doğru servise gidilmeli ...

Geri
Üst Alt