Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba su eksiltme

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
Değerli arkadaşlar, aracım 3-4 günde yaklaşık 1 lt su eksiltiyor.tahmin ediyorum belki daha fazla. sebebi ne olabilir? büyük masraf çıkartmaz inşallah. ayrıca dün usta gulf marka 3 lt yeşil antifriz ekledi.depoda hiç su kalmamış dedi.ne yapmamı önerir siniz?

basınç testi yaptır bir çok yerden kaçırıyo olabilir antifiriz koyuldu ise kaçak olan yerlerden antifiriz lekeleri vardır

Nerede kaçak var kontrol ettirin hortumlar eskimiş ve yıpranmış olabilir kış geldi araç suyu çok önemlidir

kapak contası diyorlar doğru olabilir mi? artı araca bir kaç gün önce 3 lt gulf marka yeşil antifriz ekledim fakat bu su eksiltme meselesinden dolayı haftada bir 1 lt su eklesem antifrizin yoğunluğu azalırmı yani su donup motor bloğunu çatlatırmı? gerçi samsunda yaşıyorum geceleri -10 unu zor görür.

kapak contası diyorlar doğru olabilir mi? artı araca bir kaç gün önce 3 lt gulf marka yeşil antifriz ekledim fakat bu su eksiltme meselesinden dolayı haftada bir 1 lt su eklesem antifrizin yoğunluğu azalırmı yani su donup motor bloğunu çatlatırmı? gerçi samsunda yaşıyorum geceleri -10 unu zor görür.
Yok conta değildir diye tahmin ediyorum iyi bir usta baksın o kadar su eksiltmesi normal değil

O kadar suya antifiriz orani kalmaz conta bir ihtimal olabilir olmaz diye birsey yok basinc testi yaptirmaya calis bir yerde bende

Test yaptırmanızı öneririm. Daha önce aracınızda çok miktarda su kullandıysanız devirdaim pompası kireçlenmiş antifiriz ilavesi ile kireçlerin çözünmesi sonucu pompanın kaçırıyor olma ihtimali çok yüksek.

Geri
Üst Alt