Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Coming home/Leaving home/Follow me home sistemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
çok güzel bir sistem olmuş :eek:key: emeğinize sağlık

malesef makyajlı kasada bu özellik yok sonradan ekleyebiliyosak bende yaptırmak isterim.
yanlız bişey merak ettim sadece sislerimi yakabiliyoruz
farlar ve arka parklarda eklenebilirmi bu sisteme..?

montajı nasıl yapılıyor elektrikçinin kolayca anlıyabileceği birşeymidir

Harici bir röle ile arka parklar ve farlar da eklenir ama hem sislerin hem de farların aynı anda yanmasını dogru bulmuyorum.Çok fazla güç harcanır.
Hem sis hem park uygulması yapılabilir fakat parklar için ilave röle eklemek gerekli.Ben devre fazla büyümesin diye park için röle eklemedim.Çünkü benım için küçük az yer kaplayan kullanışlı bişey olmalı.
Follow me home da asıl amaç şoförün indikten sonra karanlıkta yürüdügü yolu görmesidir.O nedenle öndeki ışıkların yanması yeterlidir.Bu ışıklar da ya ön sisler yada ön kısalar olmalıdır.
Her oto elektrikçinin takacagı bir sistemdir.
Ürünün piyasada benzerleri var fakat benzer ürünlerin çogunun içinde hiç röle yok..Tabi böyle olunca oto elektrikçi dışardan röle takmak zorunda kalıyor.Sonrasında kablo yıgını oluşuyor.
Bir başka problem ise bu tetikleme olayı.Hazır satılan kitlerin çogu + tetikleme ile çalışmaktadır.
Kumandaya basıldıgında bazı araçlar merkezi kilit sisteminden + sinyal yollar bazıları - sinyal yollar.Şayet ürün yukarıdaki gibi + sinyal yollayan sisteme göre üretilmişse ve aracın merkezi kilitide - sinyal yolluyorsa bu durumda +'yı -'li sisteme yollamak için bir de bunun için röle takmak gereklidir ki bu sefer yine kablolar yıgılıp kalcak.Örnegin pejo206'da merkezi kilit tetiklemeleri - tetiklemeli.Bu durumda sadece + tetiklemeli olarak üretilmiş bir ürünün 206'ya takılması biraz ugraştırır.
Honda cıvıc 2006'da ise kapıları kilitlerken + sinyal yolluyor,açarken - sinyal yolluyor.
Benım yaptıgım sistem ise hem + hem - tetikle çalıştıgı için hemen hemen bütün araçlara oluyor.Her oto elektrikçinin anlayabilecegi şekılde şema ve açıklama da koyuyorum yanında.

Benm cok hosuma gıttı bu sıstem sormak ıstedıgım aracından ınıp kapıları kumandayla kıtledıkten snra sadece sısler ve parklarım yapsın ıstıyorum sıslerın yanıdıgını anladım ama parklarda yanıyormu ??
bırde bunu ıstemedgımz zman kapatıp acma gıbı bır devresı varmı ?

Devre üzerine istege göre açma kapama anahtarı da koyuyorum.Böylelikle sistem devre dışı bırakılmak istendiginde devrenın üzerindeki anahtarı kapatmak yeterli.Bu arada resimdeki kutu follow me home kiti degil..Sadece açma kapama anahtarını göstermek için koydum.
Parklar için sislerle birlikte yakma olayı mümkün ama parkları her araçta yapmak pek kolay degil.Azıcık ugraşmak gerekli.
Sebebi ise bazı araçlarda araç park halindeyken sinyal kolu aşagı inince sol park sabit yanar.Kolu yukarı kaldırınca da sağ park yanar.Sağ park ve sol parkın sigortaları ayrı oldugundan harici olarak 2 ayrı röle veya 2 adet diyot takmak gerekebiliyor.Tabi bu her araçta böyle degil.Bazısında tek harici röle ile de halloluyor.Ve bu bahsettigim parçaları kutu içine koyamıyorum.Çünkü devre büyüyor ve kutuya sıgmıyor.Mecburi olarak parkları yakmak için gereken 2 parçayı dışardan sisleri yakan kabloya baglamak gerekiyor.

Devre üzerine istege göre açma kapama anahtarı da koyuyorum.Böylelikle sistem devre dışı bırakılmak istendiginde devrenın üzerindeki anahtarı kapatmak yeterli.Bu arada resimdeki kutu follow me home kiti degil..Sadece açma kapama anahtarını göstermek için koydum.
Parklar için sislerle birlikte yakma olayı mümkün ama parkları her araçta yapmak pek kolay degil.Azıcık ugraşmak gerekli.
Sebebi ise bazı araçlarda araç park halindeyken sinyal kolu aşagı inince sol park sabit yanar.Kolu yukarı kaldırınca da sağ park yanar.Sağ park ve sol parkın sigortaları ayrı oldugundan harici olarak 2 ayrı röle veya 2 adet diyot takmak gerekebiliyor.Tabi bu her araçta böyle degil.Bazısında tek harici röle ile de halloluyor.Ve bu bahsettigim parçaları kutu içine koyamıyorum.Çünkü devre büyüyor ve kutuya sıgmıyor.Mecburi olarak parkları yakmak için gereken 2 parçayı dışardan sisleri yakan kabloya baglamak gerekiyor.

aynen söyledıgınız gıbı benımde sol sınyalı asagı ındırınce sol sıs yanık kalıyor sagda aynı sekılde.buyuzden olmuyor ugrasmak gerekıyor sanırım arkadakı parkların yanması sart degl ondekıler yansada olur aslında yada sadece parklar veya sınyaller bır sure yanık kalsa sonra otomatık kapansa olablırmı bole bısey?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt