Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çölde büyük patlama testi

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Bilim adamları, nükleer ve diğer patlamaları daha iyi gözleyebilmek için İsrail çölünde büyük bir kimyasal patlama testi yaptı.

Maliyetini büyük oranda ABD'nin karşıladığı uluslararası projede, patlama testi İsrailli bilim adamları tarafından yapıldı. İsrail, patlamada 81 ton kimyasal patlayıcının kullanıldığını bildirdi.

İsrail Jeofizik Kurumundan Rami Hofstetter, etkisi çeşitli Avrupa ülkelerinde de gözlenen patlamada amacın, binlerce kilometre uzakta bile ölçülebilen düşük frakanslı ses dalgaları yaratmak olduğunu belirtti. Testle, dalgaların atmosferde nasıl yayıldığını daha iyi anlamanın ve dalgaları takip eden uluslararası şebekeyi daha iyi derecelendirmenin hedeflendiği kaydedildi.

Hofstetter, bu şebekenin volkanik patlamalardan bazı nükleer deneylere kadar her şeyi izlediğini ifade etti.

ntvmsnbc
 
adamlar sürekli olarak hummalı bi çalışma içinde...
 
uğraşıp duruyorlar sonumuz hayrola
 
ses dalgsı derken yok olup gideceğiz
 
bu kadar büyük bir testi yapmak için bir o kadar para harcayan bu büyük devletlerin planları ne acaba???
 
Küresel ısınma falan bu dünyayı bitirmeden bunlar yakıcak dünyanın başını...
 
Geri
Üst Alt