Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

chip tuning

dur Can bişey yaptığım yok yahuu, yanlış terim kullanmış olma ihtimalim de var ben sadece 5. son viteste arabanın kastıra kastıra max. 205i gördüğünü defalarca yaşadım. Bunu daha üst hıza çıkarmak leon 5 ileri ile mümkün değil ya devir kesici iptal olacak yada şanzuman uzatarak daha az devirde bu hızlara ulaşması sağlanabileceğini düşündüm ama asla bu kadar ileriye bu araba ile gitmem.

Aynı motorlu bora ile son hızı 215 de defalarca yaşadım, hatta bassam 220yi de göreceğine emindim devir saatinde hala basacak yer vardı ve araç da istiyordu gitmeyi ama 210dan sonra borada hararet inanılmaz şekilde düşüğe doğru ilerlemeye başlayınca korktum daha da basmaya.

Neyse gaza gelmeyelim, yanlışım varsa düzeltirsiniz memnun olurum.

dur Can bişey yaptığım yok yahuu, yanlış terim kullanmış olma ihtimalim de var ben sadece 5. son viteste arabanın kastıra kastıra max. 205i gördüğünü defalarca yaşadım. Bunu daha üst hıza çıkarmak leon 5 ileri ile mümkün değil ya devir kesici iptal olacak yada şanzuman uzatarak daha az devirde bu hızlara ulaşması sağlanabileceğini düşündüm ama asla bu kadar ileriye bu araba ile gitmem.

Aynı motorlu bora ile son hızı 215 de defalarca yaşadım, hatta bassam 220yi de göreceğine emindim devir saatinde hala basacak yer vardı ve araç da istiyordu gitmeyi ama 210dan sonra borada hararet inanılmaz şekilde düşüğe doğru ilerlemeye başlayınca korktum daha da basmaya.

Neyse gaza gelmeyelim, yanlışım varsa düzeltirsiniz memnun olurum.

Faruk abi chip yapınca aranın x devirde gösterdiği hız değişmiyor.Yani sonuçta dişli oranı aynı kaldığından senin araban atıyorum 6500 rpm'de 205km diyorsa chipten sonra da o devirde aynı hızı diyecektir.Ama şöyle birşey var ecu ile oynandığından kesici iptal edilip arabanın daha çok hız görmesi sağlanabilir diye düşünüyorum.Ayrıca abi Yiğit'in de dediği gibi arabanın o hızı daha kısa bir sürede görmesi bence daha iyi.Ayrıca torkta artacağından yakıtta ekonomin olacaktır bir de o yönünden düşün.Basmadığın sürece daha az yakacaksın.Dediğin gibi 130hp'lerde 1.6 bir leon bence çok çok tatminkar olacaktır.

bu arada sizin aracınızda egr zaten yok. egr dizel araçlarda olan bir parçadır. sanırım kat iptali demek istediniz. yazılımla beraber aracınızda mutlaka hissedilir bir güç artışı olacaktır ama çok fazla bir artış beklemeyin. birde şunu söylemek isterim. söylediğiniz fiyatta kimse yazılım yapmaz. (eğer arkadaşınız falan değilse) kaliteli yazılım fiyatları genelde 300-400 euro civarındadır. bence biraz daha araştırıp güvenilir bir yere yaptırmanızı tavsiye ederim

benım arabamdada vardı arıza lambası yanıordu değiştirmek istemedim araştırdım iptal ettim yok değil yani.. yazılımyapan kişide arkadaşım olduğu için o kadar uygun fiyat :)

Faruk abi 1.6 da ne yapsan zarar. Performans istiyorsan al bir 1.8T motor keyfine bak..

benım arabamdada vardı arıza lambası yanıordu değiştirmek istemedim araştırdım iptal ettim yok değil yani.. yazılımyapan kişide arkadaşım olduğu için o kadar uygun fiyat :)

tamam işte sonuçta yazılımın güvenilir birisi tarafından yapılması önemli. arkadaşınsa sorun yyok. :)

koraycım can kardeşimizin dedigi cok dogru headers,egzantirik uygulamasıyla cok daha rahat hp kazana bilirsin bence aracın beyniyle cok fazla ugraşma genelde cip olayı dizel ve turbo motorlu araclarda kullanılan bişey oldugu icin aracına yuksek paraya az hp riskli bi harcama yapmış olursun o yuzden sen bizi dinle headers4-2-1 düz boru cek son susturucun orjinal kalsın aracının hem sesi hemde gidişi inanılmaz deyişicek bana güven...

Geri
Üst Alt