Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

chip tuning

hissedilir fark öyle ya da böyle olur..

Anladıgım kadarıyla araban 1.4 16V 100hp olanlardan.Yazılım ıle %10 seklınde b artıs alırsın.10-12 bg arası b artıs olur.Bu degerler atmosferık araba ıcın hc de kotu degerler degıldır.Eskı arabamda yazılım vardı ve aynı arabanın stock halı ıle arada 3 boy fark vardı.Atmosferık araba kullanyorum gerek yok gıbı mantıgın olmasın hıc b zaman,sonuc ıtıbarı ıle o arabayı fabrıkadan hc b zaman ucret talep edıp 3-5 fazla verımde 10bg ustu cıkarın dıyemezsın :)
Yazılıma ek olarak senın araban ıcın Headers,egzantırık de bulunmakta,komple egsozla headersı destekledıgındede 7-10 bg arası guc alırsın

+Aynen katılıyorum..

bu arada sizin aracınızda egr zaten yok. egr dizel araçlarda olan bir parçadır. sanırım kat iptali demek istediniz. yazılımla beraber aracınızda mutlaka hissedilir bir güç artışı olacaktır ama çok fazla bir artış beklemeyin. birde şunu söylemek isterim. söylediğiniz fiyatta kimse yazılım yapmaz. (eğer arkadaşınız falan değilse) kaliteli yazılım fiyatları genelde 300-400 euro civarındadır. bence biraz daha araştırıp güvenilir bir yere yaptırmanızı tavsiye ederim

Mehmet abi EGR'si olan benzinliler var..
velakin aklımda Opel'in bazı motorları diye kalmış ama..

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

TSI'da da olabilir velakin emin değilim araştırmak lazım..
karıştırmıyosam..

valla yiğit ben hiç duymadım benzinli arabada egr. ama dediğin gibi belkide vardır.

bu chip benim de aklıma yatıyor, hatta el yapımı headersimin arkasına bide egsozla oynasam chiple 1,6da sanırım 130lara yaklaşırım gibi geliyor ama şanzumanım yüzünden ne yaparsam yapayım yine max. göreceğim 205km/h olur ki zaten yasal sınırların epeyce dışında kalan bir limit bu. Hızı daha üstlere çıkartmak için şanzumanı da uzatmak gerekiyor oda başlı başına bir olay.

bazen gaza gelip yaptırayım diyom, çoğu kez yaw boşver ne gerek var zaten uzun yola çoluk çocuk gidiyoruz durduk yerde başına iş açma deyip geri çekiliyorum.

bu chip benim de aklıma yatıyor, hatta el yapımı headersimin arkasına bide egsozla oynasam chiple 1,6da sanırım 130lara yaklaşırım gibi geliyor ama şanzumanım yüzünden ne yaparsam yapayım yine max. göreceğim 205km/h olur ki zaten yasal sınırların epeyce dışında kalan bir limit bu. Hızı daha üstlere çıkartmak için şanzumanı da uzatmak gerekiyor oda başlı başına bir olay.

bazen gaza gelip yaptırayım diyom, çoğu kez yaw boşver ne gerek var zaten uzun yola çoluk çocuk gidiyoruz durduk yerde başına iş açma deyip geri çekiliyorum.

205'te bitmiyodur abim bence dicem de arabanla yeteri kadar yol yaptın tabii abi.. :D :D

velakin 205'e daha çabuk çıkmak da var işin ucunda.. :) ;)

sanzıman uzatmak mı ? naptın faruk abı ne sanzumanı,1,6 da bg kazanmak ıstememızın amacı zatne cabuk hızlanması ıcın,o motora uzun sanzımanı koysan suakınden daha beter olur 130bg de yapsan arabanı

Geri
Üst Alt