Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

CaMaRo Ss 5.7 lt v8 400 hp

evet sen bı z06'ya bın ole konusalım alpcım :) neyse bilal ben sana elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısayım..aracta LS serısi degıl LT serisi motor kullanılmakta..cok saglam dayanıklı bır motordur ancak LS serisine göre bıraz hantaldır..arac otomatik vıtesmı manuelmi? menuel ıse ınanılmaz keyıflı bır aractır..otomatik ise 4 ıleri ıyılestırme yapılması sart bır sanzıman tıpıdır..bu ıyılestırme sanzıman sogutucu ile bir nebze gıderılebılır,hatta sehır ıcı sorunsuz sıkıntısız kullanılabılır..yakıt konusuna gelınce..öle aman aman yakmaz..ınsanlarımız kulaktan dolma bılgılerle konusmayı sevıyolar nedense..
130 km hız ıle gıderken devır saatini 1500 de goreceksın :) 100 kmde ortalama 10.5 11 lt yakacak..ancak tapagaz gıdersen tabıkı her arac gıbı buda yakacaktır..vergı olayına gelınce..senelık 2196 tl vergısı var(model yılını bılmıyorum ondan 97 modeli baz aldım)..aracı gostermek ıstersen ıstanbulun en ıyı amerıkancılarının hepsını tanırım..yardımcı olmaya calısırım..

araç 400hp ise parcalara bakılır neler takıldıda o guclere ulasıldı bi müzakere edilir..eksik gediği varsa hemen tedarık edecek adamlarda var..öle eskiden oldugu gıbı yok parcası bılmemne muhabbeti artık yok..herturlü bulunur :)

imzanda rx8 görüyorum,rx8 kullanıcısı herturlu bır amerıkanda kullanır,benzın falan fılan hıkaye yani..ben tam anlamıyla bır amerıkan fun'yımdır..onceden bır corvette'm vardı sattım 27000kmde boyasız bır m3 aldım,ınan corvettemı ozledıgım ıcın 3 ayda sattım arabayı..mıllet kafayımı yedın sen, öle bır arac satılırmı dedı..ama ben amerıkandan aldıgım zevki hazzı hiçbır arabadan almadım..şuan yine corvette arıyorum c6 kasa..ınsallah alırsın cok keyıflı bır arabadır..bu arada e46 m3'ü cok rahat gecer ss..

Demek istediğim şu abi:) C6 Z06 7 Lt.=500hp. Gallardo 5.2Lt=562hp. Amerikan motorları (OHV) genelde üstten egzantrikli olmadığı için hacimlerinin gücünü veremiyor. Corvette amerikan spor arabalarının incisi, onda hiç şüpe yok-hafif kasası ilede avrupa araçlara sıkı bir rakip ama lt. başına ürettiği güçler avrupalara nazaran iç açıcı değil :)

Edit: Yanlış anlaşılmak istemiyorum, Amerikan arabalarının çok ayrı bir zevki var benim iddiam aynı performansın daha küçük hacimlerde alınabildiği :)

1.6 leon u olan adam benzini dert etmez :) zaten 13 14 lt. yakıyor camaro da yaksın 20 lt. en azından camaroya binmiş olursun..s3,golf r vs. kıyas yapmak çok alakasız olmuş alp..bence insanın içinde birazcık merak varsa ve fırsatta varsa,1 kere de olsa böyle bir araca binmeli.

1.6 leon u olan adam benzini dert etmez :) zaten 13 14 lt. yakıyor camaro da yaksın 20 lt. en azından camaroya binmiş olursun..s3,golf r vs. kıyas yapmak çok alakasız olmuş alp..bence insanın içinde birazcık merak varsa ve fırsatta varsa,1 kere de olsa böyle bir araca binmeli.

Tur zamanlarını kıyaslarsan aslında çok alakalı olduklarını anlarsın Aybars :)

gereksiz tartışmalara gitmesin konu..
araç 97 model ruhsatta 395 hp yazıyor.hava filtre kiti ve borla egzos sistemi var.otomatik şanzıman ve 140.000 km..

aracı kullandım ve çok keyif aldım.tork ve güç muhteşem.bu araçta 496 tork değeri var.kafamı yoran tek olay 14 yaşında american olması.yakıtı yada vergisi çok umrumda değil.(belki uzun soluklu scw gezilerinde ankara-izmir vb gibi olabilir tabi :p )

yada şöylede sorabilirim ? camaro ss - e46 3.30ci - rx8 ??

Demek istediğim şu abi:) C6 Z06 7 Lt.=500hp. Gallardo 5.2Lt=562hp. Amerikan motorları (OHV) genelde üstten egzantrikli olmadığı için hacimlerinin gücünü veremiyor. Corvette amerikan spor arabalarının incisi, onda hiç şüpe yok-hafif kasası ilede avrupa araçlara sıkı bir rakip ama lt. başına ürettiği güçler avrupalara nazaran iç açıcı değil :)

Edit: Yanlış anlaşılmak istemiyorum, Amerikan arabalarının çok ayrı bir zevki var benim iddiam aynı performansın daha küçük hacimlerde alınabildiği :)
alpcim sana z06 ve selefı aracların roll vıdeolarını ızlemenı tavsıye edecegım ozaman :) rakıpsızdır o klasmanda,hacım hp orantısını amerıkanda aramayın sakın..7.0 bır arac 505 hp olurmu mantıgı cok yanlıstır.. o hazım sayesınde o araba az yakmaktadır :) evet komık gelıyo ama supersportlarda nekadar hacım okadar az sarfıyat demektır..neyse konu hacım=hp degıl zaten..kendıne ıyı bak kardesım :)
gereksiz tartışmalara gitmesin konu..
araç 97 model ruhsatta 395 hp yazıyor.hava filtre kiti ve borla egzos sistemi var.otomatik şanzıman ve 140.000 km..

aracı kullandım ve çok keyif aldım.tork ve güç muhteşem.bu araçta 496 tork değeri var.kafamı yoran tek olay 14 yaşında american olması.yakıtı yada vergisi çok umrumda değil.(belki uzun soluklu scw gezilerinde ankara-izmir vb gibi olabilir tabi :p )
ruhsatta yazılan bilgiler yanlış yazılmıs olmalı..benım aracımdada 445 hp yazıyordu,ancak 345 hp ıdı arac..tork degerıde 390 olması lazım 97 ss'de..borla egsoz kat ıptalı perform.hava flıtre kıtı tabıkı aracın cevresını gıdısını degıstırıyor ancak yazılım ıle araca bu parcaların takıldıgını onaylatmassanız subaplarda sorun oluyo ve arac stock halınden bıle yavas kalıyo..kısaca parcalar eksı hızmet veriyo..uzun soluklu gezıler demıssınız ınanın cok sasıracaksınız yakıtını gorunce...otomatık olması bıraz sıkıntılı keza sanzıman kırma olanagı yuksek..ancak dedıgım dıbı sogutucusunu takarsanız uzun omurlu olur..
yada şöylede sorabilirim ? camaro ss - e46 3.30ci - rx8 ??
yeni herzaman ıyıdır mantıgı ile rx8 dıyorum :)

Hakan senin corveti degil o e46 m3 e e 92 m3e degismem otoparkta corvetin calisinca resmen gurluyodu

Geri
Üst Alt