Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

C Sınıfı Hatchback Araç Kralını Seçelim Mi ?

C Sınıfı Hatcback Araç Kralını Seçelim Mi ?

• Kullanılan toplam oy
    175
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2010 model TSI'ı 12 13 yaşında atmosferik bi 1.6'nın geçmesi komik değil mi :D
Benim TSI'ım olsa bende bu kıyaslamaya girmek istemezdim. Aracımdan soğurdum. Araç kullanıcılarını itham altında bırakman çok yanlış Emre.

normalimi hiç görmedim ayberk o araç kullanıcılarının hepsi sokakta adam bulsakta yarışsak modunda tipler.

ayrıca konuya gelirsek 10 yaşnda arabası olan adamla bu muhabbetlere girmem sonuçta arada 10 senelik donanımından konforuna yol tutuşuna dağlar var.

benim leonumun muadili yani yaşıtı ve günümüz standartlarında olan civiclerin içinden manuel 1,8 haricindede hiç birisi tsi ayarındada değil zaten. nitekim senin bakış açınla bakıncada (hani alım maliyeti olayı) civic kaybediyor benim bakış açımlada kaybediyor hep kaybedio hani derler ya looser :D

bide neden benim arkadaşLARımdakiler yol tutmuyo :)

valla bilmiyorum benim arkadaşınkisi typeS ve yol tutuş olarak Leon'dan daha iyi oldugunu söyleleyeibilrim. Gerçi 17" jant ve 235 taban var onda. tabi ssspansiyonları da daha sert.

valla bilmiyorum benim arkadaşınkisi typeS ve yol tutuş olarak Leon'dan daha iyi oldugunu söyleleyeibilrim. Gerçi 17" jant ve 235 taban var onda. tabi ssspansiyonları da daha sert.

type s diyorsn o spor versiyon. leon sport upla karşılaştırmak gerek. normaller o kadar iyi tutunmuyor yola arkadaşımın 13 lt yakanından biliorm :D

bu arada arkadaşmla konuşurken söyledi. o aldktan bir iki hafta otomatik şanzımanlar değişmiş. senn arkadaşınınki yeni şanzımandan olabilir.

Bak onu bilmiyorum typeS'in süspansiyon farkı filan olabilir tabi. Mesela sedan civic de o kadar iyi yol tutmuyo.

ama types bildigin iyi yol tutuyo, özellikle çok limitler aşıldıgında vsa'nın etkisi baya net.

benim aradaşın otomatiği de senin arkadşınınkinden, çakma otm yani :D:D

Ama o serviste yazılım tarzı bişeyler yaptırdı ik servise gittiğinde. Bilmiyorum onun faydası olmuşmudur.

Bak onu bilmiyorum typeS'in süspansiyon farkı filan olabilir tabi. Mesela sedan civic de o kadar iyi yol tutmuyo.

ama types bildigin iyi yol tutuyo, özellikle çok limitler aşıldıgında vsa'nın etkisi baya net.

benim aradaşın otomatiği de senin arkadşınınkinden, çakma otm yani :D:D

Ama o serviste yazılım tarzı bişeyler yaptırdı ik servise gittiğinde. Bilmiyorum onun faydası olmuşmudur.

valla yazılımı bilmiormda çocuğun aşırı zoruna gitti. arabayı aldı 48000 lira verip 1 hafta sonra daha iyi şanzımanlıyı 46 ya başkası almış içine oturdu valla.

hb leri sedanlarından çok daha iyi civiclerin bence.
ama ben genede 48 veripte civic almam direkt golf alırım :)

gerçi benim leona göre bakınca tam 10000 lira pahalıya almış hondaya değermi orasıda ayrı konu tabi.

normalimi hiç görmedim ayberk o araç kullanıcılarının hepsi sokakta adam bulsakta yarışsak modunda tipler.

ayrıca konuya gelirsek 10 yaşnda arabası olan adamla bu muhabbetlere girmem sonuçta arada 10 senelik donanımından konforuna yol tutuşuna dağlar var.

benim leonumun muadili yani yaşıtı ve günümüz standartlarında olan civiclerin içinden manuel 1,8 haricindede hiç birisi tsi ayarındada değil zaten. nitekim senin bakış açınla bakıncada (hani alım maliyeti olayı) civic kaybediyor benim bakış açımlada kaybediyor hep kaybedio hani derler ya looser :D
Kendi doğrularını empoze ettirmek adına çirkin yollara başvurup seviyemizi düşürmeyelim Emre. Hayatın boyunca belki binemeyeceğin araçlara bindim demek zorunda kalmak istemiyorum. Ama başka çare bırakmamışsın.
10 senelik Cupra ile bi kendini arabanı kıyasla istersen donanım olarak ne üstünlükleri var TSI'ından? Leon MK2 Cupra'da bile olmayan şeyler var. Bir yorum yapıyorsun, önaraştırmasını yapman lazım. TSI'ın yol tutuşuda sahiden 10 yaşındaki bi Cupra'dan iyiyse gerçekten böyle düşünüyorsan helal olsun birşey demiyorum :D
Kendi doğrularını evrensel doğrular gibi yazmakta üstüne yok. Bir yorum yazdıktan sonra da kendini yeni fikirlere kapatıyosun. Bu böyledir, ben böyle biliyorum vs. vs. İşte o kadar! tarzın var :D
Standart TSI ayarında olan Civic, 1.8 değil 1.6. 1.8 in motor gücünden haberin yok sanırım. 1.6 ile aynı güçte TSI.

o zaman ayberk zeytinyağı kıvamından kurtulda yanık yağ yüzünü görelim. o dediğini kimin yaptğını dünya alem bilior senin demenle olmaz bu 1.

güya ebnim arabamdan güçlü olanı (malum tork fakiri sütçü beygiri) o rezil aktarma ve düşük torkuyla tsi ı anca rüyasında geçer buda 2.

hala öğrenemişsin bg gücünün eşit olması eşit araba olması demek değildir buda sana 3.

o arabaya binen adam bile ne b.k yedimde para verdim diyorken sengit bir halt zannettiğin honda fantazilerini honda forumlarına salla burada kimse yemez.

---------- Post added at 20:17 ---------- Previous post was at 20:06 ----------

http://honda.com.tr/otomobil/content/modeller/civicsedan/Civic-Sedan_teknik_ozellikler_2009.pdf

inanmıyorsan buradan bak 1,8 ın 0-100 ü 1,6 ile aynı.
10,4 benim tosunun ki de 9,8 :)

hb de 10,9 sn otomatik 8,9 manuel. (zaten manuel hariç diyede belirttim daha önceki mesajımda)

hb 1800 cc 2010 model bir araç için 10,9 sn REZALET kavramına girer benim gözümde.

1.4 TSI meğersem ne süper bi arabaymış. Farkına şimdi vardım.

Hayatın boyunca belki binemeyeceğin araçlara bindim demek zorunda kalmak istemiyorum. Ama başka çare bırakmamışsın.

:) Sana başka bi konuda çok komiksin derken boşa dememişim şimdi daha iyi anladım çok komik olduğunu :) Emre'nin hangi arabalara binip binmediğini yada binemeyeceğini nerden biliyorsun? Emre'yi ne kadar tanıyorsun? Yada bu bir sidik yarışımı? Ben daha uzağa işerim hesabı? Ayberk lütfen şu bilgiçlik taslamalarından vazgeç.Senin birşey bilmediğini sadece muhalefet olmak, dikkat çekmek için yorum yaptığını herkes anladı zaten.

2010 model TSI'ı 12 13 yaşında atmosferik bi 1.6'nın geçmesi komik değil mi :D
Benim TSI'ım olsa bende bu kıyaslamaya girmek istemezdim. Aracımdan soğurdum. Araç kullanıcılarını itham altında bırakman çok yanlış Emre.

160 yada 170 lik TSi ı geçemiyor ki 122 yada 140 lığı diyorsan geçer ama şöyle de bi gerçek var, 0 dan 180 e kadar hızlanalım sonra kazık frenle duralım diyelim, emin ol 122 lik TSi bile bunu VTi dediğin araçtan daha kısa sürede yapıcaktır :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt