Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bursa Rallisi'ni Avcı-Alkır İkilisi Kazandı...

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
yagiz_avci.jpg


Bursa Rallisi’nin Cumartesi akşamı yapılan seyirci özel etabını kazanan Yağız Avcı liderliğe yerleşti.Seyirci özel etabını 2. sırada tamamlayan Güven Bostancı’yı 3. sırada Tolga Çilingir izledi. TRT 2’nin canlı yayınladığı seyirci özel etabını Cem Acar 4. sırada bitirirken,5. sırada Burak Çukurova, 6. sırada Serhat Özdemir, 7. sırada Kerem Üstünkaya ve 8. sırada Sinan Pulat finişe ulaştı

Bursa Rallisi’nde Pazar gününün ilk özel etabı güvenlik nedeniyle iptal edildi. 3.özel etap olan Baia 1’de en iyi zamanı yapan Yağız Avcı liderliğini korudu. Bu özel etapta 2. sırada finişe gelen Burak Çukurova genel klasmanda 3. sıraya yükselirken etabı 3. sırada tamamlayan Tolga Çilingir de genel klasmanda 2. sıraya yükseldi. Etabı sırasıyla Güven Bostancı, Serhat Özdemir, Cem Acar, Sinan Pulat ve Tansel Üründül ilk 8 içinde tamamlayan pilotlar oldular.

4. özel etabı da Yağız Avcı kazanırken bu kez 2. sırada Tolga Çilingir,3. sırada Burak Çukurova vardı.
Güven Bostancı bu özel etabın finişine 4.sırada gelirken Serhat Özdemir 5.sırada ve Cem Acar 6. sırada onu izledi.

5. özel etap Fevziye 1’de de en iyi zamanı yapan Yağız Avcı liderlik farkını 19.9 saniyeye çıkardı.
Tolga Çilingir etabın finişine 2. sırada gelirken Burak Çukurova 3. sırada onu izliyordu.

Güven Bostancı bu özel etapta da 4. sırada finişe ulaşırken 5. sırada Serhat Öztemir,6. sırada Sinan Pulat vardı.

Günün ilk 4 özel etabının ardından ekipler servis alanına yönelirken genel klasman lideri Yağız Avcı’yı 2. sırada ve 19.9 saniye farkla Tolga Çilingir ve 31.6 saniye farkla 3. sırada Burak Çukurova izliyordu.

Servis alanından ayrılan ekipler 6. özel etabın iptal edilmesi üzerine 7. özel etap
Baia 2’ye yöneldiler.
Bu özel etapta en iyi zamanı yapan Burak Çukurova genel klasmanda 2. sıraya yükselirken 2. sırada etap finişine gelen Tolga Çilingir de genel klasmanda 3. sıraya geriledi.
Etabı 3. sırada tamamlayan Yağız Avcı ise liderliğini korudu.

Bu özel etabı 4. sırada Serhat Özdemir tamamlarken sırasıyla Güven Bostancı,Sinan Pulat, Emre Yurdakul ve Cem Acar onu izliyordu.

8. özel etapta en iyi zamanı Tolga Çilingir yaparken 1.1 saniye farkla 2. sırada Burak Çukurova ve 3.4 saniye farkla 3. sırada Yağız Avcı vardı.
Bu özel etabı 4. sırada tamamlayan Serhat Özdemir’i 5. sırada Güven Bostancı ve 6.sırada Cem Acar izliyordu.

Bursa Rallisi’nin 9. ve son özel etabında en iyi zamanı Burak Çukurova yaparken 2. sırada Yağız Avcı ve 3. sırada Tolga Çilingir vardı.

Böylece Bursa Rallisi Yağız Avcı’nın zaferiyle sonuçlanırken genel klasmanın 2. sırasında Burak Çukurova ve 3. sırasında Tolga Çilingir finişe ulaşan pilot oluyordu

Rallispor
 
hepimiz destekçiyiz bilal abi :)
 
rally i bende çok seviyorum, bence en keyifli motorsporlarından biri
 
sen kullanırken ben co pilot olurum ben kullanırken sen...
 
Geri
Üst Alt