Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bugün SEAT'ına ne yaptın ?

Bakıma 1000 km kaldı. Onun için yağ, filtre seti ve katkılarımı alıp bagaja attım.
Ayrıca lastikler bitmişti. 4 tane 4 mevsim lastik aldım.
Bakımı da yaptırdım mı kafam rahat.

Son düzenleme:
Sağolasın ustadim araci aldim alali aklimdaydi hakikaten buyuk eksiklik neden koymamislar ona da anlam veremedim zaten. Kablo hortum salkim sacakliktan bayagi kurtuldu..

Ustadim sen lpgcilerin azizligine ugramisin lpg duzeltmesi yaparsan enjektorleri nozula yaklastir insallah sende kapagi takabilirsin :)

Aslında enjektörleri 2 sene önce değiştirmiştim. O ara hiç aklıma gelmemiş. Şimdi depom 10. Yılını doldurdu. Onun değişmesi lazım. O anki pskolojik ve maddi duruma göre ustalara ayar çektirebilirim :)

Aslında enjektörleri 2 sene önce değiştirmiştim. O ara hiç aklıma gelmemiş. Şimdi depom 10. Yılını doldurdu. Onun değişmesi lazım. O anki pskolojik ve maddi duruma göre ustalara ayar çektirebilirim :)

Ustadim ayari iyiyse hic elletme. Depo degisince yakit basinci illa degisir onu eskiye gore ayarlasinlar yeter bence.. cunku şuan yakit haritasi kendini lpgye gore ayarlamistir. bir ayar daha cekersen illa ayarda kayma olur. Hele isinin ehli bir yer deglse zaten daha duzen tutmasi da zor olur.

Bunun disinda enjektor hortumunu kisaltip ic kisma aldiracaksan onun zarari olmaz faydasi olur.. tecrubeyle sabit :)

Ustadim ayari iyiyse hic elletme. Depo degisince yakit basinci illa degisir onu eskiye gore ayarlasinlar yeter bence.. cunku şuan yakit haritasi kendini lpgye gore ayarlamistir. bir ayar daha cekersen illa ayarda kayma olur. Hele isinin ehli bir yer deglse zaten daha duzen tutmasi da zor olur.

Bunun disinda enjektor hortumunu kisaltip ic kisma aldiracaksan onun zarari olmaz faydasi olur.. tecrubeyle sabit :)
Valla lpgayar sitesinden kablomu alıp , ayarımı kendim yolda yapmaya başlayalı çok oldu :) ltft stft ayarına göre yolda ayarlıyorum artık. Dediğin levellerde işkenceyi çok çekmiştim :) şimdi kablomu aldım uzun süredir ayar için gitmiyorum. Malun oto kalibre yapıp şutluyolar bizi . Arıza lambası lpg den yanar diye bi sözü ezberlemişler. Ağızlarından düşmüyor. Sanada tavsiye ederim :)

Valla lpgayar sitesinden kablomu alıp , ayarımı kendim yolda yapmaya başlayalı çok oldu :) ltft stft ayarına göre yolda ayarlıyorum artık. Dediğin levellerde işkenceyi çok çekmiştim :) şimdi kablomu aldım uzun süredir ayar için gitmiyorum. Malun oto kalibre yapıp şutluyolar bizi . Arıza lambası lpg den yanar diye bi sözü ezberlemişler. Ağızlarından düşmüyor. Sanada tavsiye ederim :)

İyi ozaman ustadim o konulari biliyorsan zaten kolayina sikinti yasamazsin insallah.. bende eski aracta lpg konusunda uzman olmustum. İki farkli ayar kablom var cok sukur bu aracta hic sikinti yasamadim ama kalirsamda dedigin gibi en saglikli ayar yolda cekilen ayar ve sonrasinda haritada kucuk oynamalarla yapilan ayardir :D

Geri
Üst Alt