Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Buemi: 'Toro Rosso puan mücadelesi verebilir'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Sebastien Buemi, Scuderia Toro Rosso'nun, Belçika Grand Prix'deki güçlü performansının ardından, sezonun geriye kalan beş yarışında düzenli olarak puan alabilecek durumda olduğunu belirtti.

Sezonun ilk üç yarışından ikisinde ilk sekize giren İsviçreli pilot, daha sonra toplamda ancak üç puan toplayabilmişti. Buemi, bundan sonraki yarışlarda rahatça puan alabilmek için sadece az bir efora ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Buemi, "Puana gerçekten çok yakınız. Önlere doğru sıçrama yapmak için, saedce biraz daha iyi olmamız lazım. Önlere yakın başlayabilirsek iyi bir yarış çıkaribiliriz" dedi.

Buemi, "Sadece bir veya iki puan olsa da, düzenli olarak puan alabilecek durumda olmak istiyoruz. Spa'da buna çok yakındık. En hızlı yedinci tur zamanını yaptım. Dolayısıyla daha fazlasına da ihtiyacımız yok" diye konuştu.

"Alternatif bir strateji uygulamış olsaydık Spa'da da puan alırdık" diyen Buemi, "Sıralamalar çok iyi gitmemişti. Dolayısıyla yarış da bizim için zor geçti" dedi.

TurkiyeF1
 
Geri
Üst Alt