Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bridgestone t001 (ATECA)

Kutayiskurt

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba
Aracım olan seat atecada 215/50/18 bridgestone turanza t0001'ler mevcut. Aracı aldığımdan beri araçta bu lastikler takılı ve başka lastik kullanmıyorum. Aldığım ilk günden beri araçta ciddi bir patinaj çekme eyilimi var. Islak zeminde aracı patinaj çektirmemek için elimden geleni yapıyorum. Genellikle lastik basıncı olarak 35 basıyorum. Lastikler kesinlikle kabak değil 2.5 senelik bir lastık daha 11.000 km yaptım. Geçen gün aracı çıkardığımda 3 4 sefer normal bir şekilde gaza basmama rağmen deliler gibi patinaj çekti. Açıkçası bu durumdan rahatsız olmaya başladım. Mesela bundan bir önceki aracım octavia idi. Oda TSİ motordu onda böyle bir durum yoktu üzerinde michelin primacy 3'ler vardı. Abimde golf8 var üzerinde nexen lastikler var ondada patinaj sıkıntısı yok. Acaba bu durum aracın ağırlığından ve gücünden mi kaynaklanıyor yoksa lastik değişimi bu işe bir çözüm olurmu?

Ekli dosyalar

• Jant.jpeg
    Jant.jpeg
    376.4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Turanzalardan ben de hiç memnun kalmamıştım. Aynı sorun benim aracımda da vardı. Şu an Michelin Primacy 4 var. Aralarında çok büyük fark var.

Lastiklerin hamuru çok sert ve bu boyutlardaki jantlarda yüksek sürat lastikleri kullanılıyor fabrika çıkışında. Bu nedenle yeni lastik alırken continental veya michelin gibi yumuşak hamurlu lastikleri tercih etmelisiniz. Ben de aynı sorunları yaşıyordum continental contipremium contact aldım hem çok konforlu hem de patinaj meselesi ortadan kalktı.

Lastiklerin hamuru çok sert ve bu boyutlardaki jantlarda yüksek sürat lastikleri kullanılıyor fabrika çıkışında. Bu nedenle yeni lastik alırken continental veya michelin gibi yumuşak hamurlu lastikleri tercih etmelisiniz. Ben de aynı sorunları yaşıyordum continental contipremium contact aldım hem çok konforlu hem de patinaj meselesi ortadan kalktı.
Turanzalardan ben de hiç memnun kalmamıştım. Aynı sorun benim aracımda da vardı. Şu an Michelin Primacy 4 var. Aralarında çok büyük fark var.
Cevaplarınız için teşşekkür ederim. Lastik değişimine daha çok km var. Bu gidişle seneden dolayı değiştireceğim gibi.

Turanza dan bende memnun değilim. Kesik şerit çizgilerinde araba yalpalıyor. Kışlık pirelliye geçtim sorun kalktı ortadan resmen.

Turanza dan bende memnun değilim. Kesik şerit çizgilerinde araba yalpalıyor. Kışlık pirelliye geçtim sorun kalktı ortadan resmen.
Valla çok gürültülü yolda hiç güvenemiyorum. Patinaja bu kadar kolay düşüyorsa tutuşta nasıldır Allah bilir. Allahtan şimdiye kadar kayma yaşamadım.

Ekli dosyayı görüntüle 23120

Michelin den çok memnunum patiye kolay kolay oturmuyor ve cidden yumuşak lastik benim araçta fabrika çıkışı 39 psi geliyor lastik basıncı ve buna rağmen pati yapmıyor kesinlikle tavsiye ederim.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Hocam bu lastiği iyi bilirim. Eski aracımda octaviada kullandım. Tüketim anlamında iyi yumuşaklık gayet güzel. Tutuşta beni hiç üzmedi özellikle ıslakta. Birde 5 6 sene kadar kullanmıştım ömrüde iyi gitmişti. Yanlış hatırlamıyorsam 65.000 civarında değiştirmiştim lastiği. Ondada bir lastiğimde çatlama olmuştu güvenemedim daha. Yoksa dişler falan yerindeydi problem yoktu. Kışın bile yolda bırakmıyordu. Bir defasında sağlam kara girdim orda bile götürdü. Michelin tüm lastikleri gayet güzel oluyor şimdiye kadar bu kadar memnun kaldığım lastik olmadı.

Goodyear kullanıyorum yazlık. Kalkışlarda patiye düşüyo viRaj performansı iyi bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt