Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Brawn: 'Şampiyonluklara çok yakınız'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Ross Brawn, İtalya Grand Prix'deki dublenin ardından dünya şampiyonluklarını kazanmaya çok yaklaştıklarını ifade etti.

Şu an ne markalar, ne de pilotlar klasmanında şampiyonluğun garanti olmadığını vurgulayan Brawn, buna karşın puan durumuna bakıldığında ve takımın Singapur Grand Prix'ye yönelik kapsamlı bir güncellemeye gidecek olması dikkate alındığında, kalan yarışların ardından şampiyonayı lider bitirmek için çok iyi pozisyonda olduklarını belirtti.

Kalan dört yarış bulunduğunu ve bunun da 40 puan demek olduğunu söyleyen Brawn, "Hala uzun bir yolumuz var, fakat Monza'da harika bir sonuç aldık" diyerek, takımın Singapur'daki performansıyla, Red Bull'un şampiyonluk ihtimalini matematiksel olarak sona erdirebileceğini de kaydetti.

Brawn GP pilotlarının şampiyonluk mücadelesine bir müdahalelerinin olmayacağını da dile getiren Brawn, Button ve Barrichello'nun, farklı puanlara sahip oldukları için, kalan dört yarışa da farklı yaklaştıklarını söyledi.

Barrichello'nun kaybedecek hiçbir şeyi bulunmadığını söyleyen Brawn, "Jenson'ın ise kaybedecek birşey var. O yüzden Rubens daha agresif olabilir. Jenson ise daha çok puan kazanmaya yönelik yarışacaktır. Bu durumda olan biri için de doğal bir şey" dedi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt