Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Brawn: "Gerilime izin vermem"..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
arg-fallbackName="YCO"/>
Ross Brawn, şampiyonluk yarışında son metrelere girilirken, Jenson Button ve Rubens Barrichello arasındaki tansiyonu kontrol altında tutmak için mümkün olan herşeyi yapmakta olduğunu söyledi.

Button, sezonun bitimine iki yarış kala, İnterlagos'ta kazanarak mücadeleyi Abu Dabi'ye taşıyacağını söyleyen Barrichello'nun 14 puan önünde yer alıyor.

Ancak Button, Brezilya Grand Prix'de podyuma çıkması halinde, Barrichello, İnterlagos'ta zafer kazansa bile yarışı kaybetmiş olacak.

Pilotları arasındaki tansiyonu düşürmek için yapacağı çok fazla şeyin olmadığına dikkat çeken Brawn, bununla birlikte bu "olumsuz" gerilimin takımı etkilememesi ve tansiyonu minimize etmek için zekice çalıştığını ifade etti.

Bu yönde, "Titizce, zekice ve özen ve sebat ederek" çalıştığını kaydeden Brawn, böyle bir tansiyonun tırmanmasına müsaade etmeyeceğini vurguladı.

Bu arada şampiyon olabilmek için 2009 aracına çok fazla odaklanmalarının bazı endişelere sebep olduğunu belirten Brawn, bunun gelecek yılki araçta bazı problemlere neden olabileceğini kaydetti.

Konsept açısından gelecek yılki aracın çok farklı olmayacağına dikkat çeken Brawn, bununla birlikte yakıt ikmali yasağının gelmesinin aracın tasarımında önemli değişikliklere yol açacağını söyledi.

Takımın bu yılki başarısının, Honda'nın çekilmesinden sonra zor günler yaşayan ekibin moralini yükselttiğini ve takımda önemli bir psikolojik değişim yaşandığını belirten Brawn, "Bu işin içindeyseniz, böyle sonuçlar alınca kaçınılmaz olarak, başarı harika bir motivasyon aracı oluyor. Takım geçtiğimiz yıl çok çalıştı. Çok özverili bir çalışma sergiledi. Kendilerini bu işe adadılar. Fakat
yarış kazanıp, şampiyonluk için mücadele ettiğinizde, bu sizin için çok büyük bir motivasyon ve teşvik oluyor" dedi.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt