Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

boya koruma gerekli mi

kratostol

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aracım henüz 1haftalık. renk beyaz. boya koruma yaptırmak istiyorum fakat bazısı araç zaten beyaz boya korumaya fakan gerek yok diyor ama ben yaptırmak istiyorum neticede boya korumanın estetikten de öte çizilme mizilme durumlarında koruyucu olduğunu düşünüyorum. beyaz renk araca boya koruma yapılmaz diye bir şey yok değil mi? sizce hemen yaptırayım mı? yoksa bir süre bekliyeyim mi? araç 1 haftalık daha.

beyaz renk de zamanla solar daha doğrusu sararır..
lüks markaların kemik rengine benzer metalik beyazları hariç.. :)

bence pek de gerekli bişi değil ama yaptırabilir.. :)

çizilme konusunda koruyacak hiç bir boya koruma ürünü henüz icat edilmedi :) solma kuş pisliği çevre etkileri gibi etkenlere karşı koruma yaptırabilirsniz ama çizikler korumayı yaptırın arkasından ilk yıkamadan sonra bile oluşacaktır

Çizilmeye karşı korumak için aracı kaplatmanız gerek. Cila boya koruma gibi şeyler aracı çiziklere karşı korumaz.
Senede 1 pasta cila (yaz başı), 3 ayda bir de cila yaptırmanız bence yeterli olacaktır.

sonaxtan nano boya koruma yaptırmayı planlıyorum. 200tl dediler, görüştüm bugün. bakalım...

NXT cila alıp her ay kendın elınle yapsan cok daha ıyı olur hem parlaklık verır hemde boyaya yada vernıge zarar vermez ayrıca makıneyle yapılan korumalara karsıyım aracta yuvarlak sekılde ızler kalıyor...

asla bi daha boya korumaya para vermem.. birde arkadaşlar birşey sormak istiyorum benim arabamın içinde bazen pis koku oluyor bu koku nasıl geliyor ya.. eski leondada aynı idi... kimisi iç boya korumadan kaynaklandığını söyledi böyle birşey mümkünmüdür acaba? yada nerden geliyo bu koku.. Milletin 90 model arabası bile benim arabadan kat kat iyi kokuyor arabam sürekli temiz olduğu halde.. İşin aslı birde sigarada içmiyorum içirmiyorumda..

boya koruma iyidir her 6 ayda bir profesyonel olarak yaptırırım..Sonax ve Meguiars dışında kimseye vermem aracımı o gereksiz diyenler bence şaşırmışlar :)

asla bi daha boya korumaya para vermem.. birde arkadaşlar birşey sormak istiyorum benim arabamın içinde bazen pis koku oluyor bu koku nasıl geliyor ya.. eski leondada aynı idi... kimisi iç boya korumadan kaynaklandığını söyledi böyle birşey mümkünmüdür acaba? yada nerden geliyo bu koku.. Milletin 90 model arabası bile benim arabadan kat kat iyi kokuyor arabam sürekli temiz olduğu halde.. İşin aslı birde sigarada içmiyorum içirmiyorumda..

klima yüzünden olmasın Serbay abi..
klimayı kullandıktan sonra econ'da hiç kullanmadan kapat direkt..yakın zamana kadar koku yapmasın diye eski arabamda da klimayı kapatıp bi süre öyle takılırdım..
sonra farkettim ki direkt kapatınca koku yok asıl.. :D :D

Geri
Üst Alt