Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzin deposu

EAGLE01

Forumdan Uzaklaştırıldı
Aracın kullanım kılavuzunda şöyle yazıyor 55lt 7lt rezerve, bu 7lt rezerveden kastedilen yanlış anlamadıysam benzin uyarı ışığından sonra depoda bulunan benzin miktarı değil mi? Eğer 7lt doğruysa şehir içi 70km yapar, ben her 35kmden sonra şimdi kaldım şimdi kalıcam demekten sıkıldım artık :) bu 7lt rezerve denilenden anladığım doğru mudur? 50km aracımı korkusuzca sürmemde sakınca var mıdır :)

Engin benzin sarfiyatı bir çok etkenle değişkenlik gösterebilir. Örn: debriyaj durumun, kullanım stilin, lastik hava ve desen derinliği, yolun konumu (rampa yukarı viraj gb.) iş bu sebepler her zaman aynı km yi yapma şansın zayıftır. Bu sebeple her zaman depoyu dipte kullanmak yerine muhakkak minumum20 tl lik benzin kalacak şekilde kullanmaya çalış.

senin ortalamana ve kullanım şekline göre değişmekle birlikte hesapladığım km doğrudur..
ben dibi çok görürüm o nedenle sorun yok.. :D

Engin benzin sarfiyatı bir çok etkenle değişkenlik gösterebilir. Örn: debriyaj durumun, kullanım stilin, lastik hava ve desen derinliği, yolun konumu (rampa yukarı viraj gb.) iş bu sebepler her zaman aynı km yi yapma şansın zayıftır. Bu sebeple her zaman depoyu dipte kullanmak yerine muhakkak minumum20 tl lik benzin kalacak şekilde kullanmaya çalış.

abı sureklı sarı ısıkta gıtmenın bı sakıncası var mıdır ? az benzınle gıtmenın sakıncası nedır.?

Depolarınız (yeni modeller bilhassa) her ne kadar plastik depo olsada benzin kalitemizin durumu aşikardır iş bu sebeple muhakkak tortu ve pislik kalacaktır bir kısmını benzin filtreniz alacak ama benzin filtrenizi geçecek incelikle bir pislik enjektörünüze denk gelecek ve sizde araç tekleyince bana veya bize diyeyim (servise) gelip aracım tekledi diyeceksiniz biz makinaya bağlayıp herhangi bir şey yok aracınızda diyeceğiz sizinde aklınızda "bu servislerde bir halttan anlamıyor arabam tekledi diyorum bir makinaya bağlayıp bir şeyi yok diyorlar" diyeceksiniz :D

önceki arabamda da ışıkla dünyaları geçerdim hiç bi sıkıntı olmamıştı..
tortu olması için öncelikle depoda bolca benzin olması lazım Mert abi yanlış mıyım..
ilginçtir arabam 2 defa tekledi 1'inde yarımın üzerindeydı birinde de çeyreğin.. :D

Sen diyorsan kesin doğrudur Yiğit daha da yorum yapmam senin üzerine bilirsin :)

Sen diyorsan kesin doğrudur Yiğit daha da yorum yapmam senin üzerine bilirsin :)

tabii tabii o zaman sana armağanım Mert abi.. :D

vi342921bi2215005ab.jpg

ortalamam bu aylarda 1litre benzinle 11km, eğer 7litrelik haznem varsa ışık yandıktan 30-35km sonra bilmediğim benzinciden almak zorunda kalmıycam. Bu 7litre diye belirtilenden anladığım doğrudur di mi 7litreden az benzin kalınca sarı ışığı görüyorum?

Geri
Üst Alt