Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aux Volkan ve Askerlik =)

aux

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar...
Şu anda saat tam 06.43...evci iznindeyim...askeri düzene aliştiğim için 05.00 de kalktım..hazir boş kalmışken askerliğimle ilgili detaylardan haber vereyim dedim..

Manisa İl Jandarma Komutanliğinda , jandarma er olarak görev yapiyorum..
inanılmaz rahat bir askerlik geçiriyorum..
2 tane lcd televizyon + digitürkümüz var.
20 tane duş kabini + 7/24 sicak suyumuz var..

sabah 05.00 kalkış,17.00 de paydos..21 ya da 22 de yatış emri veriliyor..paydostan sonra 4-5 saatlik arada pek çok şeye vakit ayirabiliyorum.

5 tane ankesörlü telefonumuz var.Telefon kartıyla arayacağım kişiyi çaldırıyorum karşı taraf geri arayabiliyor =) kontör sıkıntısı olmadan telefonla konuşabiliyorum böylece..Bahar'ımla ortalama 3-4 saatte bir konuşabiliyoruz çok rahat.

toplam 240 kişilik kısa dönemleriz...150 kişi hemen yan tarafımızda bulunan piyade okulunda yatıyor geceleri (bizim koğuşta yer yok çünkü)...90 kişi olarak da komutanliğin karargah binası koğuşunda kalıyoruz..piyade okulunda yatanlar her gün sabahlari ve akşamlari 1.5 km yürüyorlar..akşam yemekten sonra sıra olup topluca gitmek için 8 e kadar bekliyorlar ve gittiklerinde sektirmeden 21 de yat emri veriliyor..kısaca onlar biraz zorluk çekiyor...şansım burada da konuştu ve karargah koğuşunda kaldım...

hemen yan tarafimizda piyade okulundaki kisa dönem erler sürekli ama sürekli hatta gece 10 da bile uyandirilip koşturulurken bize muamele aynen şu şekilde;
ilk hafta full yağmur yağdi..hasta olmayalım diye yağmurda 1 kere bile yürütmediler,hep istirahat verdiler..ve sadece hazir ol da durmayi selam vermeyi öğrettiler..ikinci hafta yani bu hafta hava düzelince toplamda 20 kere falan tören yürüyüş provası yapıldı..onun haricinde hiçbir eğitim görmedik..hiç bir kötü muamele ya da zorlama görmedik..bazen komutanlar arkadakilerin rahat duyabilmesi için ön siraya çökün diyorlar...çökmekten ayağı ağrıyan olursa direk sıranın en arkasına geçebiliyor komutana birşey sormadan..
komutanlar gerçekten çok iyi ve çok anlayışlılar..

jandarma olduğumuz için yemin törenimiz teslimden 15 gün sonra yani dün oldu.cuma cumartesi pazar evci iznine bir otele çıktım..pazar günü 17 de teslim olacağım tekrar...

manisa çok modern bir yer..tam şehir içinde 3 yıldızlı bir otelde kalıyorum..odalarda 8mbpslik wireless mevcut.şehrin içi de epey modern..

askerlikte sivil hayat çok özleniyor..bir kere ilk 3-4 gün zaten bunalim..4 günde 2 kere ağladım yalan yok =)..ilk hafta herkesde bir sol elini sol cebine atma durumu var..herkes cep telefonu varmış gibi düşünüp elini direk cebe atiyor..çok komik oluyor..sevdiklerinizi çok özlüyorsunuz..hatta ben istanbuldaki rutin hayatımdan trafikten vs. bir sürü şeyden sıkılıp askerliğe başvurmuştum..ama geçen gün haberlerde canlı yayında arka planda maslak trafiği vardı..o trafikte olmak için neler vermezdim dedik 5-6 arkadaş..nasıl bir özlem siz düşünün artık =) hatta sivil hayata öyle bir özlem ki, sabahları ön bahçe mıntıka temizliğine gidiyorum özellikle..elime fırça alıp giriş kapısının önünü süpürürken etrafı seyrediyorum =)...geçen gün koğuşta otururken bir egzos sesi duydum,hemen ranzamın üstüne fırlayıp daracık camı açtım ve dışarı baktım..bir 3.20 gazlıyordu...ohhhh be nihayet bi araba sesi duydum diyince insanlar bi garip karşıladı =))))

aralık dönemi olduğu için sıcak yok dolayısıyla daha temiz herşey...ter kokusu ayak kokusu gibi durumlar şimdilik hiç yok koğuşta..eğer titiz bir adamsanız benden size tavsiye aralıkta gidin..çünkü soğukta kat kat giyinip ısınabilirsiniz,ama sicakta tepenizde klima olmadiği sürece serinlemeniz imkansiz ve o kıyafetleri 5 ay boyunca koksa da yırtılsa da çürüse de giyeceğinizi unutmayın =)

ha bir de benden size en önemli tavsiye,BOTLARINIZI KESİNLİKLE normal AYAKA NUMARANIZDAN 1 NUMARA BÜYÜK ALIN.bir kaç arkadaşım beni dinlemedi,şu anda bir arkadaşımın ayağının topuk kısmı su topladı yara oldu ve neredeyse kemiğe kadar gözüküyor...ben bir numara büyük aldım,botun kendi tabanliğini çikarip yerine silikon tabanlık koydum,çorabımı giyerken de topuk kısmına vatka koyuyorum..botları da 2.gün bir tane ford transite ezdirdim...şu an spor ayakkabı kıvamındalar =) varlığı yokluğu bir modunda :D

Dün evci iznine çıkınca laptopumu açıp arabama baktım..vay be uçak mı bu falan oldum...15 gün boyunca gördüğüm en modern araç askeri renkte fiat doblo olunca hal böyle oldu..hatta dün dişari çiktiğimda çin malı 17" takmış bir megane gördüm o bile hoşuma gitti o derece modernizasyona hasret kalmışım :D

Benden "kısaca" böyle arkadaşlar....inşallah şansım böyle yaver gider askerliğimi bir sıkıntı çekmeden tamamlarım,sivil hayata olan özlemim dışında gerçekten rahat geçiriyorum..142 gün sonra bu özlemim de sona erecek..bu arada gün saymak için leon'un kadran fotoğrafini print ettim..kadrandaki hız tablosu üzerinden geriye gün sayiyorum =)))))
Hepinizi çok özledim,hepinizi sağlıcakla kalın.

özlem hasret bunlar çok güzel hisler volkanım askerlik bize tüm değerlerin önemini bir kez daha hatırlatıyor ve öğretiyor...Allaha emanet

özlem hasret bunlar çok güzel hisler volkanım askerlik bize tüm değerlerin önemini bir kez daha hatırlatıyor ve öğretiyor...Allaha emanet

aynen öyle cezmi abim..
sivil hayatta şikayet ettiğimiz pek çok şeyin,aslında bazen lüks bile olduğunu görüyorum..
istanbula dönünce ilk işim arabamdaki levyeyi çikartmak olacak...allah korusun kendimi savunma amaçli onu kullanmak zorunda kalirsam ve karşimdakine ölümcül ya da kalıcı bir zarar verirsem,hapishaneye düşmüş olmayı düşünemiyorum bile.
sivil hayatın tüm güzelliklerinden mahrum kalmak,düşünülesi birşey değil.
O yüzden şu an yaşadiğimiz,hatta şikayet ettiğimiz pek çok şeyi sivil hayatında bile yaşayamayan insanlar olduğunu hatirlayip halimize şükretmeliyiz diye düşünüyorum.

:D Volkan gerçekten rahat bir askerlik geçiriyor olmana sevindim. Güzel anlatmışsın bir çok mahrumiyeti bir çok olanağın içinde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu :D Bizde seni özledik kardeşim. Bİr an evvel vukuatsız bir şekilde yap bitir de gel artık :D

Hayırlı teskereler Volkan...Kısa dönem yaptığın için hiç bişey anlamıyacaksın askerlikten,geçip bitecek...Ha bu arada her olup biten şeyi an be an anlatmışsın,askeri bilgi sızdırmak yasak..:D

Az daha bekle resimleri face de ğaylaşmış yakında buraya da düşer Sezgin :D

noktasına kadar okudum valla dedıgın gıbı sansın cogu yerde karsına cıkmıs hayırlı teskereler valla ınsallah bu rahatın bozulmadan sayılı zamanın tez zamanda bıter :) bu arada bı ara sorsana postalda son numara nedır?:D ben 1 numara buyuk nasıl ıstıcem merak edıyorum

Volkanım rahat olmana çok sevindim. eğer ki bir asker acemilikte bile rahatım diyebiliyorsa gerçekten rahattır, bunun değerini bil :)

yazdığın herşeyi satır satır okudum ve inan seni çok iyi anlıyorum. Askerliğin başında hissettiğim duyguların hepsini tekrar yaşattın bana. umarım bundan sonra da askerliğin rahat geçer ve kafana taktığın tek şey sevdiklerine ve sivil hayata duyduğun özlem olur. ayrıca bu özlem çok güzel birşey onu sana söliyim. çok farklı bir duygu. sevdiklerinin ve sahip olduklarının değerini okadar iyi anlıyorsun ki, bundan sonra onlara daha sıkı sarılıyor ve daha farklı bakıyorsun.

Biz de seni çok özledik kardeşim, biran önce hayırlısıyla bitir dön kaldığımız yerden devam edeceğiz nasılsa.

buarada manisa içinde dağıtım falan olacakmısınız? eğer öyle bir ihtimal varsa , bir tanıdık bulup daha iyi şartları olduğunu düşündüğün yerde kalman için konuşmanda fayda olabilir, aklında bulunsun

Kanka satır satır cok guzel yazmıssın elıne saglık,ınsallah aynen boyle sorunsuz devam eder askerlıgın hayırlısı ıle gelırsın;) olm tel klubesınden arada bana da cagrı at da arım:D

Geri
Üst Alt