Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkadaslar leona jant yerine yay??

Son 1 haftadır 3,5 tan 5 e geçme düşüncem var da yorumları okuduktan sonra biraz tedirgin oldum açıkcası :( , ismail'in (ilker_ismail) arabaya binip konforuna bi bakacağım , şayet çok büyük bi eksiklik varsa vazgeçebilirim. :confused:

Son 1 haftadır 3,5 tan 5 e geçme düşüncem var da yorumları okuduktan sonra biraz tedirgin oldum açıkcası :( , ismail'in (ilker_ismail) arabaya binip konforuna bi bakacağım , şayet çok büyük bi eksiklik varsa vazgeçebilirim. :confused:
valla zaten benım yay olayım hala dusunce halınde :D

resimdeki araçta mı 3.5luk var?

bencede yay alabilirsin. ben de yaymı yoksa jantmı kararsız kalmıştım fakat maliyet konusunda müsait olamadığımdan dolayı yay olayına girmeye karar verdim. atatürk oto sanayide tanıdık esnaf bi abim vardı ona danıştım, yay almaktansa orjinal yayları kısaltalım demişti. orjinal yaylarıda presle basa basa kısaltıyolar. üstelik kaç cm istersen o kadar kısaltıyolar. sağlıklımı dersen valla o konuda pek bi sıkıntım olmadı şu ana kadar. sadece yaylar sertleşiyor, sarsıntı çoğaldığı için hafif konfor azalıyor.. ben bunu göze aldım çünkü duruşu çok tatlı oluyor :) aslında yeni yay alsanda durum aynı, konfor yine azalıyor, ama daha fazla para harcıyorsun, karar senin. :eek:key:

asla hiç birşey orjinali gibi veya orjinalinden daha iyi olmaz. helezonların ısıtılarak kesilmesi , "orjinal helezonların kesilerek kısaltılması , spor helezonların gerçek boyutunu bozarak kullanmak " bunlar kadar zararlı başka birşey olamaz sanırım.
aracının yerde durmasını , virajda durmasını , iyi gitmesini istiyorsan asla orjinal ebatlar dışına çıkmamak lazım.
bunlar benim görüşümdür. farklı düşünen varsa lütfen paylaşsın bilgi sahibi olalım.

sanayıde cuprayı ve golf gti yi yalamış yutmus bi usta var bu 2 araca 5 lik kesınlıkle onermıyor... araçlara yazılım yapıldıktan sonra 3.5 luk onerıor 5te patlama rıskı dogabılıyor ayrıca cupralarda 3.5 luk takıldıgında 1.4 TSİ e takılmıs 5cm lık yay gıbı duruyor arac

atilla yaptırdık bi kere bakalım bundan da bıkarım nede olsa yine rahat duramam bişeyler koyar bişeyler sökerim ben rahat duramam..
bu arada 16 jant ve 5cm lik yaylarla muayenede sıkıntı çıkıyormu diye merak ediyorum:confused:

arkadaslar cok sagolun yorumlar ıcın cok yardımcı oldunuz :) konu kapatılabılır :D

ben 5 kullanıyrm gerçi orj jantlar var araçta tamm biraz zıplıyo ama anlıyan için bilmiyen arklar bindi orj. haliyle binip bide yaylı haliyle binenler bindi hiç fark göremedi banada başdan çok zıplatcak çok hoplatcak dediler ama bazen de gözümüzde fazla abartıyoruz die düşünüyorum ben hiç rahatsız deilim aksine çok memnunum aracımın virajdaki tutmları haraketleri pozitif yönde çok büyük bre değişime uğradı ( kanka sen gene bak bn bnm arabaya kafan rahat olsun eminim çokda rahatsız olmycaksın)

Geri
Üst Alt