Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Tercihi: Seat Leon 1.2 TSI ?

1.4 tsi ile 1.2 tsi motor arasında ömür farkı var mıdır?

Bi araçla 500.000 kilometre yapabilecekmisiniz? Yılda 10k km yaptığınızı söylemiştiniz, 4 yıl olsa 40k km olur. Bu motorun ömrü şudur diyen bir yazıyada denk gelmedim hiç. Ben 40.000km'ye yaklaştım hiçbir sorun yaşamadım maaşallah. LPG takıcaksanız hiç tsi almayın derim, LPG sistemlerinin sağlıklı olup olmadığı meçhul. bi dizel alın kafanız rahat olsun. LPG'yle uğraşmayın. Kapalı otopark AVM'ler filan sorun olacak sizin için. Ortalama değeri 6.0 yakan bir araca LPG takmanın pek mantığı olmasa gerek bana göre.

nasıl fark olabilir sence?

Bilemiyorum ama sadece okuduğum yazılara göre büyük motorlar küçük motorlara göre daha dayanıklı oluyorlarmış. Küçük motor, daha fazla güç üretmeye çalıştığı için daha çabuk yıpranıyor diye biliyorum. Küçük motorların uzun mesafe yapmanında daha zararlı olabileceğinden bahsedilmiş. Ayrıca tsi motorların devri yüksek olduğu için daha çabuk eskidiği söyleniyor. Yani ne kadar çok devir o kadar çok yıpranma, o kadar kısa motor ömrü denilmiş. Gerçi tsi motorlar özel alaşım içeriyor ve periyodik bakımları zamanında yapıldığı sürece pek eskime olacağını sanmıyorum. Soruyu da o yüzden sordum zaten, 1.4 tsi ile 1.2 tsi arasında yapısal bir farklılık var mıdır?
Bir de motor kapağının altında 1.2 tsi kötü bir motormuş gibi görünüyor. Motor yok gibi :). Nedeni motor kapağı ile gizlememişler. Tüm bağırsakları ortada. 1.4 tsi'da motor kapağı konulmuş, bu 1.2 tsi a neden motor kapağı konulmamış anlamadım. Bunun motora bir yararı veya zararı var mıdır?

Bilemiyorum ama sadece okuduğum yazılara göre büyük motorlar küçük motorlara göre daha dayanıklı oluyorlarmış. Küçük motor, daha fazla güç üretmeye çalıştığı için daha çabuk yıpranıyor diye biliyorum. Küçük motorların uzun mesafe yapmanında daha zararlı olabileceğinden bahsedilmiş. Ayrıca tsi motorların devri yüksek olduğu için daha çabuk eskidiği söyleniyor. Yani ne kadar çok devir o kadar çok yıpranma, o kadar kısa motor ömrü denilmiş. Gerçi tsi motorlar özel alaşım içeriyor ve periyodik bakımları zamanında yapıldığı sürece pek eskime olacağını sanmıyorum. Soruyu da o yüzden sordum zaten, 1.4 tsi ile 1.2 tsi arasında yapısal bir farklılık var mıdır?
Bir de motor kapağının altında 1.2 tsi kötü bir motormuş gibi görünüyor. Motor yok gibi :). Nedeni motor kapağı ile gizlememişler. Tüm bağırsakları ortada. 1.4 tsi'da motor kapağı konulmuş, bu 1.2 tsi a neden motor kapağı konulmamış anlamadım. Bunun motora bir yararı veya zararı var mıdır?

Arkadaşım motorlarda bir sıkıntı yok Yekta abi ve bir kaç 1.2 kullanan arkadaşımız bir sorunları olsalardı zaten sana söylerlerdi bunu.Sen oradan buradan duyduklarınamı bakıyosun yoksa aracı birebir kullanan arkadaşların yorumlarına mı ? Sen istersen en iyisi bu Seat 1.2 den vazgeç başka bir otomobil sınıfına bak sen bu kadar çelişki ile bu aracı alamazsın.

Arkadaşım motorlarda bir sıkıntı yok Yekta abi ve bir kaç 1.2 kullanan arkadaşımız bir sorunları olsalardı zaten sana söylerlerdi bunu.Sen oradan buradan duyduklarınamı bakıyosun yoksa aracı birebir kullanan arkadaşların yorumlarına mı ? Sen istersen en iyisi bu Seat 1.2 den vazgeç başka bir otomobil sınıfına bak sen bu kadar çelişki ile bu aracı alamazsın.

Kimse için bişey saklıyor demiyorum ki. Ben kendi başıma çorap bile zor alan birisiyimdir. Zor beğenirim. O yüzden aklıma gelen soruları sizlere yöneltiyorum. Sorularımda lütfen artniyet aramayınız. Sadece araç kullanıcıları ile fikir alış verişinde bulunarak, aldığım duyumlarda gerçeklik payı var mıdır yok mudur bunu anlamaya çalışıyorum. Eğer yanlış bişey söylüyorsam, lütfen düzeltin, böylelikle forumu takip eden kişilerde aynen benim yaptığım gibi başka yazılar ve başkalarının kararlarıyla değil, araç sahiplerinin yorumlarıyla araç almaya karar verirler.

İstanbulda benim yakınlarımdaki Seat bayilerini aradım ve 1.2 tsi leon test araçları olup olmadığını sordum. Ancak hiçbirinde bu araçtan yok. Ve bulamayacağım söylendi. TDI DSG modeller varmış test aracı olarak. Bu aracı nasıl test edebilirim. Teşekkürler.

Gaziosmanpaşa Aygüv'e gidebilirsen Ümit bey kendi aracıyla test sürüşüne çıkarır..Araç 1.2 Tsi..

İstanbulda benim yakınlarımdaki Seat bayilerini aradım ve 1.2 tsi leon test araçları olup olmadığını sordum. Ancak hiçbirinde bu araçtan yok. Ve bulamayacağım söylendi. TDI DSG modeller varmış test aracı olarak. Bu aracı nasıl test edebilirim. Teşekkürler.

Art niyet Aramak Değil Bizimkisi Sadece Araç Kullanıcılarının Yorumları Diyosun Ama Araç Kullanıcılarının Yorumlarınıda Dikkate Almıyorsun ve Onlar Yorumlarını Dile Getirdiklerinde Sen Bunun İÇin Bunu Bunun İçin Bunu Söylüyorlar Diyorsun.Seat Leon ları Dacia İle Eşdeğer Tutan Kişilerden Dahi Yorumlarını Alıyorsun.Bir Kere Seat Leon'ları Eski Kasasını Bile 2012 Dacia İle Eşdeğer Tutamazsın Donanım Olarak Tasarım Olarak ve Bir Araçta Ne Ararsan Onunla.Ben Şahsen Açık Konuşmasını Severim Şartlar Ne Olursa Olsun.Dacia ile Leon'un Eşdeğer Olduğunu Dinlemen ve Bunu Dile Getirmen Bile Beni Rahatsız Etti...

Kardeşim SCW İstanbul Cuma Buluşmalarına Bir Katıl İstersen Bu Hafta Yapıldığında Oraya Arkadaşların Yanına Git Orada 1.2-1.4-1.6-1.8-2.0 TDI İbiza-Leon-Toledo vs. Araçları Olan Arkadaşlar Olacaktır Onlarla Birebir Görüşüp Aracıda İstersen Onlarla Beraber Test Edersin.Senin İçin En Hayırlısı Bu Olur Diye Düşünüyorum.

Şu an piyasada hoşuma giden araçları değerlediriyorum ve Seat Leon en çok hoşuma giden araç. Fiyatı da makul seviyede diğer rakiplerine göre. Aracın testini şu an yoğunluktan dolayı gerçekleştiremedim. Bayramda Samsun'daki Seat bayisinde veya dönüşte İstanbul'daki seçeneklere tekrar bakacağım.

Benim bu aracı tercih etme sebebim (1.2 tsi) yıllık vergisi daha az, bu pek önemli bir ayrıntı değil ama yine sebeptir, ikincisi de yakıt ekonomisi. Sizlere son olarak danışmak istediğim nokta şudur. İstediğim özelliklerdeki 1.2 tsi modeli yeterliyken 1.4 tsi tercihini düşünmem için bir neden var mı? Yani şu nedenden 1.4 tsi alırsan daha mantıklı bir seçim yapmış olursun veya 1.2 tsi aradığın özellikleri karşılıyor ise, al keyfine bak mı dersiniz? :)

eğer taşıyorsa 1,2 bence al keyfine bak..kullandığım bir araçtır leon1,2 tsı...saygılar

Geri
Üst Alt