Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç temizliği

selam...
ben 3 tane farklı microfiber bez kullanıyorum iç,temizlik,dış kurulama,jant vs. için...araç yeni ve seramik kaplamalı olduğu için cila bezini ayırmadım,mormalde oda ayrıdır:) göğüş sütü iç temizleyici vs. gibi kimyasalları tercih etmiyorum zamanla mehfediyolar içeriyi...en sağlıklısı hafif nemli biz bezle temizlemek,neticede sadece toz almak için kullanoyoruz...dışı da önce güzelce ıslatıp,özel alduğım doğal çizmeyen yıkama süngeri ile temizliyorum..2 kova su işmi görüyo hayli hayli...lastik parlatıcı vs hiç kullanmafım şimdiye kdr...tofaşçı işi geliyo bana:)
en sağlıklısı kaliteli microfiber bez kullanmak...hem temizliği kolay,em toz tortu vs. bırakmıyo,çizmiyo...
3 tane daha alıcam haftaya...motor içi ve diğer farklı aksamlar için...
benim fikrim...3 4 tane değişik renkte bez alıp,hepsini ait olduğu yüzeylere kullanman...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Meguiars ın tüm ürünlerini öneririm biraz pahalı ama parasını Sonuna kadar hak ediyo

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Toz, jant temizliği, iç temizlik ve cila için en ideal mikrofiber bezi Bim den alabilirsiniz. 5 in 1 olanlardan.
Şu aralar Kipa marketlerde Turtle Wax temizlik ürünlerinde indirim vardı. Onlara bakabilirsiniz. Güzel şeyler var. Her biri 12,90 Tl gibi. Arkadaşların dediği gibi araç içinde zorlu kir leke vb olmadığı sürece kimyasal kullanmak hem araç hem sizin sağlığınız açısından iyi değil. Nemli bez ile tozunu almak en sağlıklısı. Jantlar için Sonax yada Meguiars ın ürünlerini kullanabilirsiniz. Yine aracınızı yıkama sonrası Sonax BSD hızlı cila kullanabilirsiniz. 3 yıkamada 1 uygulamanız yeterli olacaktır. Cam temizliği için alkollü Clin marka cam sili yada seyreltilmiş izopropil alkol (1/3 alkol, kalanı su) kullanabilirsiniz. Yine İPA yı araç yıkaması sonrası, cila öncesi temizlik içinde tüm dış yüzeyde kullanabilirsiniz. Boya koruma olarak Gtechniq C2V3 deneyebilirsiniz. Şuan için Bsd ile birlikte memnunum. Basit şekilde kendiniz uygulayabilirsiniz.

Aracin motoru icin WD40 kullanin. Motora 15-20 saniye tum yuzeylerine ulasacak sekilde sıkıp birkac dakika yaglarin akmasi icin bekleyin sonra sunger ile aralara girerek son olarak da eski bir bez ile ustunden gecin. Sonuc mukemmel ayrica wd40 iletken olmadigi icin elektronik devreye zarar vermez. Hatta elektronikciler devre temizliginde kullanir.

IMG_20170228_161356.jpg
Aracınızı bununla yikayin. Güzel bir sampuandir ve uzun sure gider.

IMG_20170228_161345.jpg
Lastik parlatıcı olarak bunu kullaniyorum, hem parlatıyor hemde lastiği koruyor. Renkte solma yapmaz.

IMG_20170228_161404.jpg
İster iç ister dış plastik aksam koruması sağlayan ve güzel bir görünüm yapan bir ürün. Kesinlikle tavsiye ederim.

IMG_20170228_161425.jpg
Hareleri gidermek için bire bir üründür. El ile uygulamaya musait. Güzel bir ped ile uygulaması yapılıyor. Tek sorun kaporta dışındaki akşamlar temas ettirmemek gerekiyor.

IMG_20170228_161439.jpg
Sürekli olmamak şartıyla ki ben 3-4 ayda bir uygulama yapıyorum, yıkama hitaminda boya koruyucu olarak kullanılıyor. Hem koruma yapıyor hemde cila işi görüyor.

IMG_20170228_161323.jpg
Her yıkama sonunda kullandığım bir ürün. Güzel hızlı bir cila. Uygulaması basit ama çabuk bitiyor. Harelenmeyi geciktiriyor.

IMG_20170228_161510.jpg
Swirlx in ise yaramadığı yerlerde kullanıyorum. Çok fazla uygulama şansın olmadı güzel bir pasta cila.

Resmini cekmedigim uygulama pedleri de var. Meguiars sarı ve siyah pedleri ile yanlarında meguarsin siyah bezi ile kipadan aldığım mikrofiber bezler de var.

Ürünleri çok uzun süredir kullanıyorum. Bittikce yenisini temin ediyorum. Her türlü soruya açığım.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt