Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

AntiFreze

Ohm metre elektrik direncini ölçmek için. Araçlarda fabrika çıkışı antfriz vardır ama zamanla su eklenirse bunun değeri düşübiliyor, yetkili servis bakıma giren araca çeklist uygularsa kontrol edip müşteriye söylemesi gerekir eğer antfriz değeri çok düşük ise, kendimizde anlaya biliriz su koyulan plastik kabın rengi çok kırmızı koyu ise yüksektir g12 antfriz değeri, ama yinede baktırmakda fayda var.

30.000km de bir motorda, daha önce işlem yoksa antifriz gerekmez.

servise gidip değerini ölçtürebilirsiniz..

antfrizin herhangi bi çeşidi varmı benim bildiğim bi kırmızı bide yeşili var rengin ayırt edici bi özelliği varmı?azönce shelden antfriz alcaktım benim kabın rengi kırmızıya dönüktü ordaki antfrizde yeşildi geri vazgeçtim yeşil almanın bi mahsuru varmı yada her kırmızı alınabilirmi?

mutlak kırmızı kullan
yeşil olanlar ise araçlarına asla kırmızı koymasın arkadaşlar

mutlak kırmızı kullan
yeşil olanlar ise araçlarına asla kırmızı koymasın arkadaşlar

eyvallah saolasın abi iyiki almamışım ozaman.onun dışında bununda yağ gibi inceliği kalınlığı yoğunluğu saflığı gibi değerleri varmı yoksa kırmızı olması yeterlimi.bide benim arabada cupra tampon var sanırım tamponun boşluklarından çok hava giriyor özellikle uzun yolda motor hiç ısınmıyor 2 saatlik yolda ne motoru ısıtabildim ne de kaloriferi yol boyunca titredik:) şimdi antfrizi biraz fazla koysam daha çabuk ısınmasını sağlayabilirmiyim.

eyvallah saolasın abi iyiki almamışım ozaman.onun dışında bununda yağ gibi inceliği kalınlığı yoğunluğu saflığı gibi değerleri varmı yoksa kırmızı olması yeterlimi.bide benim arabada cupra tampon var sanırım tamponun boşluklarından çok hava giriyor özellikle uzun yolda motor hiç ısınmıyor 2 saatlik yolda ne motoru ısıtabildim ne de kaloriferi yol boyunca titredik:) şimdi antfrizi biraz fazla koysam daha çabuk ısınmasını sağlayabilirmiyim.
antfrizi yaz kış kullanın bu çok önemli..kesinlikle fazla ekleme yapma ayrıca 2 senede bir komple değiştir özelliğini yitirecektir.
görkemin bir konusu vardı forumda cupra tmp.ile ilgili..bu konuyu ona danış veya görürse cvp yazar

antfrizi yaz kış kullanın bu çok önemli..kesinlikle fazla ekleme yapma ayrıca 2 senede bir komple değiştir özelliğini yitirecektir.
görkemin bir konusu vardı forumda cupra tmp.ile ilgili..bu konuyu ona danış veya görürse cvp yazar

peki abi bi bakıym bulamazsam görkemle görüşürüm ztn.

Cupra tampondan o şekilde hava akışı oluyorsa sanşlısın.Motorun soğuk hava alması kötü değildir aksine iyidir.Özellikle filtrenin soğuk hava alması daha kaliteli yanma işlemine artı bir etkendir

Aynı durum bende de geçerli... Araba buz gibi yaw, ısınmıyor bir türlü... http://www.seatclubworld.com/mk4-20...-gelmesi-yardimm-14522/index2.html#post407486

Geri
Üst Alt