Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alonso 150 Milyon Euro Kazanabilir..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
İspanyol basını, Fernando Alonso'nun 2015 yılı sonuna kadar Ferrari ile anlaşmasının kendisine kazandıracağı paranın 150 milyon euro olduğunu ileri sürdü.

AS ve Diario Sport gazeteleri, radyo istasyonu SER'deki bilgilere dayanarak verdikleri haberlerde, 27 yaşındaki Alonso'ya İtalyan ekibinde 3 yıl garanti verildiği ancak anlaşmanın iki yıllık opsiyonlu olduğu belirtildi.

Ayrıca ilave bir yıllık opsiyon seçeneğinin de 2015 sezonu kadar mümkün olabileceği ifade edildi. Buna göre, çifte dünya şampiyonunun yıllık gelirinin 25 milyon euro, altı yıllık sürede ise 150 milyon euro olacağına inanılıyor.

Bu arada Alonso ile İtalyan ekibindeki anlaşmanın Perşembe günü Japonya'daki Suzuka pistinde, yerel saatle 10.00'da resmen açıklanabileceği öğrenildi.

İtalyan Corriere dello Sport gazetesi de, Perşembe günün açıklama için muhtemel bir gün olabileceğini ancak bunun Cuma günü de olabileceğini yazdı.

Bu arada daha önce Minardi ve McLaren'da yarışan Alonso'nun, Renault'daki bazı mühendisleri de beraberinde İtalyan ekibine getirmesinin beklendiği kaydedildi.

Alonso'nun Renault'dan ayrılmasıyla yerine Polonyalı Robert Kubica'nın gelmesi, Romain Grosjean'ın ise koltuğunu koruması bekleniyor.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt