Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Alman vs. Japon Otomobiller..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2. dünya savaşında birbirinden bağımsız şekilde ingilizler ile almanlar jet motoru geliştirmiş almanlar ilk jet motorlu savaş uçağını tasarlamış. savaş sonrası ruslarla amerikalılar alman bilim adamlarını toplayıp götürmüşler. kore savaşında kullanılan hem rus hemde amerikan jet motorlu savaş uçakları 2. dünya savaşında almanların geliştirdiği uçağın büyük ölçüde aynısı. hatta daha ileri gideyim almanların bu teknolojilerini kullanan amerika 1980 lerin ortasına kadar uzay programını savaş suçlusu bir almanın kontrolüne bırakmış :)
bir savaş nelere kadir değilmi :)

2. dünya savaşında birbirinden bağımsız şekilde ingilizler ile almanlar jet motoru geliştirmiş almanlar ilk jet motorlu savaş uçağını tasarlamış. savaş sonrası ruslarla amerikalılar alman bilim adamlarını toplayıp götürmüşler. kore savaşında kullanılan hem rus hemde amerikan jet motorlu savaş uçakları 2. dünya savaşında almanların geliştirdiği uçağın büyük ölçüde aynısı. hatta daha ileri gideyim almanların bu teknolojilerini kullanan amerika 1980 lerin ortasına kadar uzay programını savaş suçlusu bir almanın kontrolüne bırakmış :)
bir savaş nelere kadir değilmi :)
Jet motorları tarihine bakarsanız Çin ve Türk'lerin bu konuda öncü olduğunu görebilirsiniz.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jet_engine#History

Yoo örneğin 2000 küsür beygir kamyonlar var (trafiğe çıkan; yarışan değil.). Onlar Veyron'dan daha güçlü. Ama daha hızlı değil.

daha iyi viraj falan da alıyo herhalde..
bu örnekle Veyron'u karşılaştırdığını unuttun sanırım..
Veyron da onun yarısı kadar güce zaten sahip..

ne yani şimdi koca discovery channel ile national geographic yalanmı söylüyor ayberk :)

jet motorların dünyada ön plana çıkmasını sağlayan ve en büyük ar-ge yi yaparak gelişmesini sağlayanlar 2. dünya savaşı sırasındaki ingilizler ile almanlar. ötesi hikayeye giriyor.

daha iyi viraj falan da alıyo herhalde..
bu örnekle Veyron'u karşılaştırdığını unuttun sanırım..
Veyron da onun yarısı kadar güce zaten sahip..

Veyron'dan güçlü, trafiğe çıkabilen yüzlerce araç bulabilirsiniz. Bende daha hızlı olduklarını söylemedim. Ama daha güçlüler. Güç ve performans farklı şeylerdir. Bu ikisini birbirine karıştırmamanız lazım.

---------- Post added at 02:00 ---------- Previous post was at 01:59 ----------

ne yani şimdi koca discovery channel ile national geographic yalanmı söylüyor ayberk :)

jet motorların dünyada ön plana çıkmasını sağlayan ve en büyük ar-ge yi yaparak gelişmesini sağlayanlar 2. dünya savaşı sırasındaki ingilizler ile almanlar. ötesi hikayeye giriyor.
Size gösterdiğim kaynakta Çinliler olduğu yazıyor. Birşeyi bulmakla geliştirmek arasında fark vardır. Bunu az önce sizde söylediniz zaten :)

Veyron'dan güçlü, trafiğe çıkabilen yüzlerce araç bulabilirsiniz. Bende daha hızlı olduklarını söylemedim. Ama daha güçlüler. Güç ve performans farklı şeylerdir. Bu ikisini birbirine karıştırmamanız lazım.

daha güçlü olanların hepsi ağır vasıta sanki onlar da karışıyo bu güç ve performans ölçeklerine..

benim anlattığım olay bu.

http://www.depresifhayalet.net/?p=1399

bu arada ben dünyaya yapmayı öğreten dedim :) arada ciddi bir fark var senin dediğin olay ile.

atıyorum mercedes milyonlarca dolar harcıyarak bir model yapıyor elin japonu korelisi çinlisi altına yatıp resmini çekiyor gidip ucuza çakmasını yapıyor. yaklaşık son 40 yıldırda olay bu şekilde gidiyor.arada kendi yaptıkları tek tük şeyler olsada bütün teknolojilerinin temelini bu olaya borçlu olmaları benim gözümde bir mühendislik başarısı değil düpedüz hırsızlıktır.

---------- Post added at 02:00 ---------- Previous post was at 01:59 ----------

Size gösterdiğim kaynakta Çinliler olduğu yazıyor. Birşeyi bulmakla geliştirmek arasında fark vardır. Bunu az önce sizde söylediniz zaten :)

bu yüzlerce arabadan kastın orjinal fabrika verileri olarakmı ayberk ? yoksa yüklenmiş arçlardanmı bahsediyosun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt