Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü boşalması

cmi87

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar acilen cevap lazım edirnekapı şehitliğine yetişmem lazım aküm boşalmış durumda neler gerekiyo bulmam gerek ilk defa başıma geldi panik oldum.

başka bi aracın aküsünden bağlantı yapman lazım kardeşim.yada aracı vurdurabilirsin...çalışınca akü kendini şarz edeicek...

abi nasıl yapıcam ki hiç yapmadım canlı olarak da görmedim

vurdurmadınmı hiç arabayı...bi iki kişi bul aracı iticek.vitesi 1 e al debriyaja bas,arkadaşlar arabayı iterken ayağını çok hızlı bi şekilde debriyajdan çek araba çalışıcak...

abi nasıl yapıcam ki hiç yapmadım canlı olarak da görmedim
takviye kablosu ile diğer aracın aküsünü kendi aracınıza bağlayacaksınız. daha sonra araçları çalıştırıp bi süre akünün şarj etmesini bekleyeceksiniz..veya bilal abinin anlattığını yapın

vurdurmadınmı hiç arabayı...bi iki kişi bul aracı iticek.vitesi 1 e al debriyaja bas,arkadaşlar arabayı iterken ayağını çok hızlı bi şekilde debriyajdan çek araba çalışıcak...

abı 2 daha uygundur,1 kalkıs vıtesı oldugu ıcın arbayı kasar der dedem her zaman (tır soforu :) )

BEn aracı ne vur yada nede akü takviyesi yap derim aracı ittirde calıstır 2 ye tak vitesi debriyaja bas arkadasn ittirsinler bir süre ilerledikten sonra debriyajdan ayağını cek ve gaza bas (yalnız bunu yaptıktan sonra bir tur at sonra kapat tekrar calıstır çünkü h.direksiyon ve frenler devreye girmiyor dikkat et)

-Akün orj akü ise bazı akülerde fabrika cıkıslı sorun oluyor
-aracında kacak var serviste bulmaları zor
-sonradan taktırmıs olduğun bişi etkileyebilir boşalmayı
-sol cam motoruna dikkat et uyku moduna girmemiş olabiliyormuş(bunu duydum)

BEn aracı ne vur yada nede akü takviyesi yap derim aracı ittirde calıstır 2 ye tak vitesi debriyaja bas arkadasn ittirsinler bir süre ilerledikten sonra debriyajdan ayağını cek ve gaza bas (yalnız bunu yaptıktan sonra bir tur at sonra kapat tekrar calıstır çünkü h.direksiyon ve frenler devreye girmiyor dikkat et)

Atılacım senın tarıf ettıgın olay zaten vurdurma yontemı be kardesım...;

atilla hem vurdurma dıyosun hem vurdurmayı anlatıyosun:D

Geri
Üst Alt