Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Acil Yakıt Hakkında

thecastturk

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 1.4 tdı aracım şehiriçi 7-8 lt şehirlerarasında 6-6,5 lt arası yakıyor bunu düşürmenin imkanı yok mu sizde de mi böyle birde vitesi sürekli olarak 2300 devir aralıgında atıyorum. bir formülü varsa bana da söyleyin.
[doublepost=1510990014,1510984751][/doublepost]konu hakkında yardımcı olacak kımse yok mu ?

500 devir daha düşük değiştir.Araç tork sayesinde zaten rahat gidecektir

500 devir daha düşük değiştir.Araç tork sayesinde zaten rahat gidecektir
1700-1800 arası mı vites değiştirmeliyim. biliyorsunuz ki aracımız 3 silindir ve vibrasyon yapmaktadır. o devirlerde vites atarsam eğer hem vibrasyon konusunda hemde çekiş konusunda büyük sıkıntı çekmem demektir.

Ben şehir içinde dur kalk trafiği dahil max 6.5lt görüyorum şehirler arası sakin kullanımda 4.6 lt ye kadar düşüyor. Senin değerler bana yüksek geldi biraz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben şehir içinde dur kalk trafiği dahil max 6.5lt görüyorum şehirler arası sakin kullanımda 4.6 lt ye kadar düşüyor. Senin değerler bana yüksek geldi biraz

Kullanim seklin masil peki vites degistirme araligin yakiti nereden aliyorsun kullandigin yag vs cunku yakiti etkileyen unsurlardir yakitimin yuksekliginin farkindayim agresifte kullanmiyorum ama durum bu bunu cozmem lazim lutfen yazdiklarima cevap verirseniz memnun olurum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Burada tüketiminizi birçok etken belirler. Bunların netleşmesi, tüketimin sorunlu mu yoksa normal mi olduğunu anlamaya yardımcı olabilir. Misal ş. içi hız ortalamanız ne oluyor? Ş. dışı maks. hızınız ne oluyor? Yaşadığınız yer sıkışık bir trafiğe mi sahip, yokuşlar fazla mı? Kısa mesafede mi kullanıyorsunuz aracı? Aracın bakımları ne alemde? Hava filtresi temiz mi? Yağ ne zaman değişti? Lastiklerinizin durumu ve basıncı ne seviyelerde? Enjektörler, ateşleme ne durumda? Vb vb vb.

Kullanim seklin masil peki vites degistirme araligin yakiti nereden aliyorsun kullandigin yag vs cunku yakiti etkileyen unsurlardir yakitimin yuksekliginin farkindayim agresifte kullanmiyorum ama durum bu bunu cozmem lazim lutfen yazdiklarima cevap verirseniz memnun olurum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Genelde 3000 devirde vites değiştiririm yakıtı Shell ve bp den alıyorum yağ olarakta castroll kullanıyordum son 30000 km dir mobil süper 3000 kullanıyorum hem daha ucuz hemde performans olarak değişen bir şey olmadı 10000 km de muhakkak yağ değiştiririm

arkadaşlar sorunum lastik basınçlarındaymış yoksa aracıma çok iyi bakarım bakımlarını zamanından önce yaptırır sıkıntıya sebebiyet vermem ama bir sorun var bazen yol bilgisayarı takılıp kalıyor yakıt hep sabit gösteriyor takılıyor olabilir mi ? yavaşta gitsem aynı yakıtı yakıyor hızlı da gitsem aynı anlamadım bu arabanın yol bilgisayarını.

Geri
Üst Alt