Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3.7lt düz yol sabit hız :)

ekonomi yapmaya çalışırken dikkatiniz dağılmıyo mu bi zaman sonra..
ben uzun yolda ekonomi kassam şeritte bile doğru dürüst gidemem bi süre sonra..

ekonomi yapmaya çalışırken dikkatiniz dağılmıyo mu bi zaman sonra..
ben uzun yolda ekonomi kassam şeritte bile doğru dürüst gidemem bi süre sonra..

Çok haklısın özellikle otobanda ekonomi yaparken bir bakmışım 2 şeriti ortalamışım. Ama 140-150 ile sürdün mü milim oynatmıyon.

Yok arkadaşlar o kadar kastıracak bir hız değil ki 110km sabit hız bence gayet normal bir hız 150lerden bahsetmişsiniz bence tehlikeye atmaya değmez 10dk geç varmayı tercih ederim.

Dün tek başıma 95 km hızla 3.4 lt yaktı aracım :) Carbon Clean etkisi heralde

slm arkadaslar ben yenı cordoba tdı ıle kayserı ıstanbul arası geldım. sımdı gerı donecegım. bu araca yabancı oldugum ıcın aklıma takılan sorularda sızın tavsıyelerınıze ıhtıyacım var.
1-hız sabıtleyıcı nerede nasıl kullanılır?(rampa ınerken cıkarken)
2-dızel araclarda turbo kaç devırden sonra devreye gırer. ıdeal hız nedır.?
3.dızel araclarda vıtes degıstıreme aralıgı 2000-2500 devır arasında mıdır?
4-ortalama yakıtt degeı nedır?

slm arkadaslar ben yenı cordoba tdı ıle kayserı ıstanbul arası geldım. sımdı gerı donecegım. bu araca yabancı oldugum ıcın aklıma takılan sorularda sızın tavsıyelerınıze ıhtıyacım var.
1-hız sabıtleyıcı nerede nasıl kullanılır?(rampa ınerken cıkarken)
2-dızel araclarda turbo kaç devırden sonra devreye gırer. ıdeal hız nedır.?
3.dızel araclarda vıtes degıstıreme aralıgı 2000-2500 devır arasında mıdır?
4-ortalama yakıtt degeı nedır?
1- Devir rampada 2000in altına düşmedikçe hız sabitleyici kullanılabilir. Özellikle rampasız düz yollarda kullanmanız daha iyi olacaktır.
2- Hepsinin farklı. Ortalama 1800 civarı giriyor ama bizim arabada 2200de giriyor. 2200 devirde 5. viteste zaten 110km civarı bi hızda gidiyor
3- En az 2000 en yüksek 3500. Ama eğer hızlanma önemli değilse bi aceleniz yoksa 3000den fazla çevirtmeyin. Ama solluyorsanız hızlanma lazımsa 4000e kadar çevirtin birşey olmaz.
4- şehir içi sakin 6 şehir dışı sakin sabit hız 4, şehir içi sinirli 7-7.5 şehir dışı minimum 140-150km/h 5.5 falan ama benim araba chipli onu da hesaba katmak lazım

bende yol bilgisaayarı yok o yüzden değer,m de yok..zaten bu arabada yol bilgisayarı olsa.gördüğüm değerler yüzünden ekranı kırardım..
yakıyor da yakıyor..:kizgin:
bugün 503 km sonra benzin aldım 148 lira..bende buna şaşırdım çeyrek depodan fazla benzin vardı..ama 148tl 95 oktan:kizgin:

Hakkaten çok sinir bozucu bişe o değerler ama alışıyosun belli bi müddet sonra :)

Sen bi hesap makinesi bi tanede kagıt kalem al yanına saat başı hesapla yaz abi yol bilgisayarını aratmaz valla :)

Geri
Üst Alt