Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3.700km olan Bocanegra'mda arıza :(

vdtBocanegra

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bugün kozyatagi optimumdan asagi sallanırken yüklendim biraz gaza birde baktım araç 5k devirde gaz kesti.sonra şaşkınlıkla bir daha denedim normal yürüdü.hızım 140-160 civariydi.
3. yüklenişimde tekrar gaz kesti ve arıza lambasını yaktı ve araç 5k deviri geçmiyor artik.
sanırım bişiler yandı çünkü aracın içine sıcak hava akımı geldi biraz, büyük ihtimal turbo ile alakali bi durum gibi geldi bana.
moralimi bozdu düğünüme 7 gün kala olacak işmiydi bu :(
araç daha 3.700km de :( torbo ısınmadan aracla yürümem, sogutmadan aractan inmem, bu kadar özenirken araca bu durum hakikaten moralimi bozdu.
yarın (pz.tesi) doğuş oto maslak (araci satin aldigim yer) götürecegim pek tavsiye edilmese de.
fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum sizce sebep ne olabilir ..

yakıt yetıstıremıyor gıbı bır durum var yakıtı cok yakmaya basladıgında kesıyor araba !!! yanı yakıt kaynaklı bır sorun dur bence enjektor beyın vs

Araç koruma moduna geçmiş gibi görünüyo.
Bilgisayara bağlatıp arızayı sildirin, tekrar aynı şey olursa turbo basıncıyla ilgili bi problem olabilir. Belki wastegate'dendir.

Çok kötü bi durum geçmiş olsun :( , 5000 e kadar çekiş normalse sonra bi anda kesiyosa elektronik bir arıza da olabilir.

yakıt yetıstıremıyor gıbı bır durum var yakıtı cok yakmaya basladıgında kesıyor araba !!! yanı yakıt kaynaklı bır sorun dur bence enjektor beyın vs
benzin pompasıyla alakalı mıdır o zaman ,, gazı sonuna kadar kapatsam bile 4k 5 k devirde sabit kaliyor araç zorlanıyor o kadar kalıyor.

çok geçmiş olsun...inşeAllah önemli bir şey değildir..

Araç koruma moduna geçmiş gibi görünüyo.
Bilgisayara bağlatıp arızayı sildirin, tekrar aynı şey olursa turbo basıncıyla ilgili bi problem olabilir. Belki wastegate'dendir.

koruma modu nasıl bişidir niye geçer wastegate nedir .. ve ya ben ne yapmısım da bu dediklerin olmus olabilir..
biraz açabilirmisin şimdiden teşekkürler

Yarın servis te turbo arızası falan derlerse de, aracı başka bi servise göstermende fayda var. Şu koruma modunu ilk kez duyuyorum fakat mantıklı geldi bana.

Anladığım kadarıyla hız kesmiyo sadece devir kesiyo ? alt devirlerde hızlanabiliyosun yani yine...

Geri
Üst Alt